АКО Е НА ТАТКО МУ, ЌЕ БИДЕ ШАМПИОН: Еве како удира малиот Кристијано (ВИДЕО)

Роналдо има доследен наследник К ристијано Роналдо сруши бројни рекорди, а неговото ривалство со Меси ќе биде запаметено засекогаш во фудбалскиот свет. Португалецот освои четири златни топки, има трофеи од Купот, од Европски првенства....Кога ќе оди во пензија, нема место за загриженост, оти и покрај неприкосновениот талент, има кој да го наследи. Good night ❤️❤️️ A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on May 11, 2017 at 1:30pm PDT А тоа, никој друг, туку неговиот син - Кристијано Роналдо Јуниор . Изгледа, малиот поседува талент како татко му . Погледнете како шутира: Boom
| | веќе видена | слични

Претходниот месец ни донесе крај на најголемиот дел од фудбалските шампионати ширум Европа и светот, но месец мај воедно ни донесе супер атрактивни и мајсторски голови. Доказ дека е така е и следново видео во кое не можете, а да не уживате, едноставно во овие 9 минути ќе погледнете ремек дела, бравури…
| | веќе видена | слични

Доста честа ситуација во светската спортска јавност е трендот синовите на познатите спортиски најчесто да ги следат стапките на своите животни примери, а ако најдобар доказ за тоа можеби е семејството Зидан во кое сите наследници на Зизу се бават со фудбал, сега доста почесто може да го видиме во интересно издание и малиот син на Кристијано Роналдо. Малиот Кристијано јуниор секако има уште голем пат пред себе пред да одлучи дали навистина ќе се бави со фудбал, но морра да се напомене дека неговите почетоци навистина ветуваат, барем кога е во прашање прецизноста на ударите. Кристијано Роналдо преку својот Инстаграм профил сподели едно видео на кое се гледа една „томахавк“ мајсторија која ја режира неговиот син на натпревар против свои врсници, а тоа секако беше доволна причина видеото експрерсно да стане вирално на социјалните мрежи. Boom
| | веќе видена | слични

Останато

Зградата во трговскиот центар Скопјанка во која вчера повеќе од 6 часа беа евакуирани станарите поради неподнослив мирис кој предизвикувал кашлање и печење на ...
сите 78 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со граѓаните и членовите на општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Свети Николе.Мицкоски пред ...
сите 202 | | | веќе видена

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Јохан Тарчуловски кој моментално е во домашен притвор, излезе со свој став околу референдумското прашање. Тој на својот ...
сите 51 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 10 | | | веќе видена

„Петре Шилегов наместо да гради во Скопје, гради во Маврово, но за свои приватни потреби. Додека во Скопје една година нема направено ниту еден проект, ...
сите 32 | | | веќе видена

„На само 10 дена од одржувањето на референдумот околу преименувањето на Република Македонија како и промената на македонскиот национален идентитет, Владата ...
сите 122 | | | веќе видена

Професорот Трајко Славески во гостувањето на ТВ 21 вечерва истакна дека и тој го дели мислењето со останатите дека договорот од Преспа е штетен. Тој вели дека ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АКО Е НА ТАТКО МУ, ЌЕ БИДЕ ШАМПИОН: Еве како удира малиот Кристијано (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: