MySpace нема да постои до 2012-та година!

Веб-страната MySpace полека згаснува! Ова го покажуваат последните резултати за месец Фебруари кои покажуваат пад на посетителите на MySpace од 10 милиони за само еден месец. Во Јануари оваа година MySpace имала 73 милиони корисници додека во Фебруари таа бројка е за 10 милиони помала. А во споредба со резултатите од пред една година MySpace престанале да ја користат 50 милиони корисници. Раководството на компанијата најави отпуштања, но сето тоа почна со појавата на Facebook-от од кога и започнаа да бележат негатива. Според предвивувањата MySpace нема да постои до 2012-та, не поради крајот на светот, туку поради се помалата заинтересираност.
| | веќе видена | слични
2 копии

Најновите статистички податоци покажуваат дека обидите за популаризација на интернет страницата MySpace не беа успешни и дека оваа друштвена платформа на почетокот на годинава изгубила 10 милиони корисници. Компанијата сomЅcore објави дека Мајспејс во февруари годинава имал 63 милиони корисници, додека само еден месец претходно имал 73 милиони. За последнава една година оваа страница престанале да ја користат речиси 50 милиони луѓе. Падот на популарноста меѓу корисниците продолжува и наспроти измените кои оваа страниуца ја ориентираа повеќе накај музичките содржини. Раководството на Мајспејс објави дека низ светот ќе отпушти половина од вработените во оваа компанија, односно околу 500 лица. Пред пет години оваа интернет страница беше во голем подем, а на корисниците често им беше првото место за посета поради разговор со пријателите и слушање музика. Во 2005 Мајспејс беше пропаден на корпорацијата на Руперт Мардок за 330 милиони фунти, но падот на популарноста започна со појавата и развојот на Фејсбук.
| | веќе видена | слични

Останато

„Зоран Заев и неговата влада за да ја сокријат неспособноста сега се правдаат со лажни соопштенија.Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ниту знаел, ...
сите 117 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 111 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 67 | | | веќе видена

ВМРО- ДПМНЕ функционира одлично е ставот на претседателот на партијата Христијан Мицкоски , ден по самитот на Европската народна партија што се одржа во ...
сите 69 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 121 | | | веќе видена

Раководството на ВМРО-ДПМНЕ вечерва оддржува седница на централниот комитет во седиштето на партијата. Највисоко на агендата на вечерашниот состанок се очекува ...
сите 105 | | | веќе видена

Унгарија досега не добила официјално барање од Македонија за екстрадиција на поранешниот премиер Никола Груевски, соопшти Кабинетот на претседателот на ...
сите 298 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

MySpace нема да постои до 2012-та година!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: