Како Дуа Липа и Анвар Хадид, братот на сестрите Хадид, завршија заедно?


 Поп пејачката Дуа Липа и братот на сестрите Хадид кој е модел во тек на градење на кариерата, изгледаа сериозно заљубено за време на фестивал изминатиот ...
| | веќе видена | слични

Според странските медиуми, разводот бил инициран токму од султанот, кој ја напуштил малезиската монархија на почетокот од оваа година, откако открил дека ...
| | веќе видена | слични

Лепа Брена се потсети на некои минати денови, па на Инстаграм сподели стара фотографија со Рако Ѓокиќ. Пејачката, очигледно, лудо се забавувала, а таа глетка ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Се чини дека Бритни Спирс открила нова љубов, онаа кон поставувањето видео од фитнес, па во последно време неуморно дели совети и искуства со фановите. Таа ...
| | веќе видена | слични

После анонимна дојава дека медицинската сестра Ѓ.А. неадекватно се однесува кон децата во Центарот за заштита на доенчиња, деца и младенци Белград, директорот ...
| | веќе видена | слични

Во светот се рашири веста за поранешниот крал на Малезија, Мухамед Келантан и руската убавица Оксана Војдеводина, некогашна мисица. 50- годишниот крал и 26- ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Светските медиуми ја пренесоа веста дека поранешниот крал на Малезија и руската убавица се разведуваат и тоа поради снимка на која таа има жежок секс во базен ...
| | веќе видена | слични

Oткако светските медиуми ја објавија веста дека поранешниот малезиски крал Махмуд v и поранешната руска мисица се разведени, Оксана на својот профил објави ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот крал на Малезија се развел од својата сопруга, руска мисица, само неколку недели по раѓањето на синот, пренеле денес светските медиуми. Оваа вест ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот крал на Малезија, Мухамед Петти од Келантан, кој се откажа од престолот заради сопругата Оксана Воеводина, се разведе од неа само неколку недели ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Најавувам четврти сет мерки и сите пезионери кои примаат пензија до 15.000 денари и неактивните баратели на работа, што се пријавуваат на шест месеци, ќе ...
сите 256 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како Дуа Липа и Анвар Хадид, братот на сестрите Хадид, завршија заедно?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: