Која светска корпорација во Македонија со 5 вработени прави приход од 1,5 милиони евра?

Со само пет вработени „Мајкрософт“ ДООЕЛ Скопје успеала на македонскиот пазар да продаде свои продукти вредни 1,6 милиони евра во 2017 година. Официјалните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Верувале или не, сѐ уште постојат луѓе што го користат „Интернет експлорер“. Но, „Мајкрософт“ вели дека тоа не баш добра идеја. Всушност, ги советува да ...
| | веќе видена | слични

Во редовите на ВМРО-ДПМНЕ како главни фаворити за партиска кандидатура се издвојуваат професорката Гордана Силјановска Давкова и пратеникот Владимир Ѓорчев. ...
| | веќе видена | слични

Со само пет вработени „Мајкрософт“ ДООЕЛ Скопје, македонската испостава на светскиот софтверски гигант „Мајкрософт“ бележи приходи од продажба во износ од 1,58 ...
| | веќе видена | слични

Светски познатата и призната корпорација „Мајкрософт“ на македонскиот пазар во 2017 година продала свои продукти за 1,6 милиони евра со само 5 вработени лица ...
| | веќе видена | слични

Останато

Американската војска достави повеќе тони хуманитарна помош во колумбискиот град Кукута на границата со Венецуела. Помошта би требало да ја дистрибуираат ...
сите 96 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 257 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд трамп го потпиша законот за избегнување нова делумна блокада на државната администрација. Со Законот се обезбедени 333 ...
сите 121 | | | веќе видена

Грчкото собрание денес треба да гласа за протоколот за пристапување на Македонија во НАТО откако вчера доби зелено светло на Комитетот за надвореша политика и ...
сите 122 | | | веќе видена

Домаќин на церемонијата беше премиерот на федералната држава Баварија, Флоријан Херман. „Евалд Фон Клајст" е награда што се доделува за придонес кон светскиот ...
сите 131 | | | веќе видена

Експертот за уставно право и професор на правниот факултет „Јустинијан Први“ Гордана Силјановска Давкова и официјално е кандидатот со кој ВМРО ДПМНЕ како ...
сите 104 | | | веќе видена

Изутринава почина уште еден 39 –годишен пациент на Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување -Карил, подлегнувајќи им на повредите здобиени ...
сите 189 | | | веќе видена

СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори заедно со претседателските со што е одбиено барањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Според партискиот ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Која светска корпорација во Македонија со 5 вработени прави приход од 1,5 милиони евра?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: