Мајкрософт со помош на вештачка интелигенција ќе им го опишува светот на слепите лица


2 копии

Мајкрософт лансираше апликација за паметни телефони која што ја користи моќта на вештачката интелигенција за да им помогне на слепите лица да го „видат“ светот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Батерија која брзо се троши, изненадно гасење на телефон и претерано загревање при полнење се најчести проблеми на сопствениците на Ајфон телефони. Прочитајте ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за надворешни работи Никола Димитров на маргините од на 72-то Генерално собрание на ОН, вчера во Њујорк, во својство на претседавач со ...
сите 302 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мајкрософт со помош на вештачка интелигенција ќе им го опишува светот на слепите лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: