Мајкл Даглас и Кетрин Зета Џонс се смириле?


Мајкл Даглас и Кетрин Зета Џонс решиле да го продолжат својот 12-годишен брак поради нивните деца, јавуваат извори блиски на актерската двојка. За оваа одлука, се чини најмногу придонесе Мајкл Даглас, кој на доделувањето на Еми наградите и се заблагодари на својата сопруга за дадената подршка. Се проценуваше дека нивниот развод „тежи“ 300 милиони долари.
| | веќе видена | слични

Мајкл Дагалс, Роберт де Ниро, Морган Фриман и Кевин Клајн го сочинуваат фантастичен квартет и се главни протагонисти на новиот филм на Џон Тртелтуб „Лас Вегас“. Приказната се случува во овој американски град каде овие веќе остарени мажи доаѓаат да ја прослават момчешката вечер на еден од нив кој е неженет, а чиј лик го глуми Мајкл Даглас. - Овој филм е како „Мамурлук“, ама за пензионери. Навистина уживав додека го снимав. Убаво е да се види како се забавувааат остарени мажи кои се трудат да бидат забавни како младите – изјави славниот Роберт де Ниро.
| | веќе видена | слични
2 копии

Познатата двојка Кетрин Зита-Џонс и Мајкл Даглас одлучиле да се обидат да го спасат бракот, откако познатиот актер се врати во нивниот заенички дом, наведува британскиот „Дејли Мејл“. Публиката неодамна беше шокирана од навестувањата дека една од омилените холивудски двојки се разведува после 13 години брак. Славниот актер ги прекина таквите гласини, инсистирајќи дека „нивната криза била привремена“ и притоа продолжи да го носи нивниот венчален прстен. - Мајкл ја праша Кетрин да се обидат повторно и таа се согласила. И тоа не е само заради доброто на децата, изјави анонимен извор за британскиот магазин. Периодот кој претходеше на брачните проблеми беше особено турбулентен за двајцата. Познатиот актер се бореше против ракот на грлото, а на убавата Кетрин и е дијагностицирано биполарно нарушување.
| | веќе видена | слични

Останато

„Во Апелацискиот суд каде што судиите имаат одговорност за тоа во кој правец ќе продолжи да се движи македонското судство: Дали ќе се издигне над состојбите и ...
сите 348 | | | веќе видена

Според непотврдена информација, евентуалното бегство на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков било поврзано со лица од Унгарија, Молдавија и ...
сите 78 | | | веќе видена

Азилот што го доби екс премиерот Никола Груевски му дава право слободно да се движи само на унгарска територија, но не и надвор од неа – објаснува за Нова ...
сите 467 | | | веќе видена

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски Македонија е единствена држава во Европа ...
сите 110 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 33 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ.„За разлика од владеењето на ВМРО-ДПМНЕ кога парите на граѓаните се ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мајкл Даглас и Кетрин Зета Џонс се смириле?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: