Почина познатиот манекен

Дилан Ридер, возач на скејтборд и манекен од Калифорнија почина на 28 години од леукемија, пренесуваат американските медиуми. Дилан никогаш официјално не открил дека боледува од оваа болест, иако такси гласини имаше. Неговиот менаџер објави дека манекенот починал опкружен од семејството и пријателите. Тој се прослави со скејтот, но беше и успешен манекен.
| | веќе видена | слични

Кога пред четири години се родил Дилан, неговата мајка кара и медицинскиот персонал биле во шок. Неговото мало тело било покриено со гоелми црни дамки. Лекарите откриле дека детето боледува од ретка боелст која зафатила 80 % од неговото тело. Ваков екстремен случај е навистина реткост и се јавува кај 1 од 500.000 бремености. Неговите родители биле исплашени дека еден ден тоа може да се претвори во рак на кожата.
| | веќе видена | слични

Останато

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ.„Наместо да се крие зад социјалните медиуми, зад неговите ...
сите 253 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

По протестите пред домовите на Арнаудов, Мукоски и Василевски, „Македонија-блокира“ предводена од Јанко Бачев и Филип Петровски денес ќе протестираат пред ...
сите 60 | | | веќе видена

Кабинетот на Претседателот на Република Македонија, по објавата во јавноста на Решението на Основниот суд Скопје 1 за определување мерка притвор против Миле ...
сите 60 | | | веќе видена

Политичкиот аналитичар Петар Арсовски вели најголемиот притисок сега е врз Владата и институциите од кои се очекуваат одговори - како Груевски успеал ја ...
сите 208 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 120 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почина познатиот манекен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: