ХЕРА: Како е можно трагите од насилство да се видливи само во Ургентниот центар?


4 копии

Асоцијација за здравствена едукација и истражување ХЕРА бара одговорност од институциите и најостро го осудува случајот во кој 20-годишна мајка и нејзиното ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нема притвор за мајката на ѕверски истепаното бебе, која после 24 часа е пуштена од полиција, објави 1ТВ. Обвинителството сѐ уште нема побарано притвор за ...
| | веќе видена | слични

Мајката на претепаното бебе 24 часа беше задржана во полициска станица. Истрагата е сè уште во тек и се прибираат докази, потврдуваат за Алфа од МВР. Заврши ...
| | веќе видена | слични

По 24 часа поминати во полициска станица мајката на 14месечното бебе кое беше брутално претепано е пуштена. Нема информации дали открила кој ја претепал ...
| | веќе видена | слични

Нема притвор за мајката на ѕверски истепаното бебе, таа по 24 часа е пуштена од полиција. Мајката од вчера на пладне од Шелтер Центарот каде што беше згрижена, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Состојбата на детето е релативно стабилна, самостојно дише и се храни, потврдуваат од Клиника за анестезија, реанимација и интензивно лекување. Три дена по ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Народниот правобранител отвори предмет за случајот со оставеното бебе пред Домот за доенчиња во Битола, откако после неколкудневната истрага се покажа дека се ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Министерот за надворешни работи Никола Димитров од средбата со граѓаните имал впечаток дека се уште имаат дилеми и не им е доволно разјаснет Преспанскиот ...
сите 107 | | | веќе видена

Македонија во преговорите за приклучување кон Европската Унија ќе користи модел во кој се вклучени и граѓански организации и експерти надвор од капацитетите на ...
сите 145 | | | веќе видена

Си бара ли Власта алиби за сѐ поизвесно неуспешниот референдум? Ова е прашањето кое произлегува по денешната прес-конференција на министерот за надворешни ...
сите 74 | | | веќе видена

Сooпштение на СДСМ: Христијан Мицкоски покажува дека има проблем со подобра иднина и со перспективите што се отвораат пред граѓаните на Македонија. Мицкоски и ...
сите 197 | | | веќе видена

Во комуникација со граѓаните да го презентираме она што мислиме дека е штетно од договорот со цел да можат да бидат информирани и да донесат правилна одлука. ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ХЕРА: Како е можно трагите од насилство да се видливи само во Ургентниот центар?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: