Мајката на Дончиќ на улица во Истанбул ја прашале дали го знае Лука, дала епски одговор

Не постои љубител на кошарката во светот кој не знае за Лука Дончиќ, особено откако младиот Словенец блесна во својата дебитантска сезона во НБА, а во Европа ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Екипата на Реал Мадрид доживеа пораз од ЦСКА Москва во полуфиналето на Евролигата, пораз на кој свој коментар имаше поранешниот играч на „кралевите“ и сегашен ...
| | веќе видена | слични

ЦСКА Москва ќе биде противник на Анадолу Ефес во големото финале во Евролигата, откако рускиот гигант го совлада актуелниот шампион Реал Мадрид со конечни ...
| | веќе видена | слични

Останато

Што му зборувала Ана Камчева на нивните средби, за својот, како што рече, „сакан и ценет сопруг“, за својата свекрва, за сестрата на Камчев... Тоа беа дел од ...
сите 643 | | | веќе видена

Тој беше единствениот за кој ЈО бараше притвор, но Судија на претходна постапка на лицето му  определил само мерки на претпазливост, информираат од ОЈО и ...
сите 176 | | | веќе видена

Ноември годинава е најтопол месец од 1951 година наваму, но и натпросечно влажен на ниво на државата. Како што информира УХМР, минатиот месец беа регистрирани ...
сите 266 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ останала должна 22 милиони денари на компанијата Полиестердеј за рекламен материјал за кампањата за избор на претседател, покажала контролата на ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мајката на Дончиќ на улица во Истанбул ја прашале дали го знае Лука, дала епски одговор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: