Мајка отишла во шопинг и во прегреаниот автомобил го оставила 18-месечното бебе


Страотната приказна за драматичното спасување на момчето од врелиот автомобил доаѓа од англиското место Сафрон Валден во близина на Кембриџ. Во саботата ...
| | веќе видена | слични

Почна судењето за бруталното убиство на 19-годишната Марлен Очоа Лопез, за кои се осомничени 46-годишната Клариса Фигера, нејзиниот 40-годишен партнер Пјотр ...
| | веќе видена | слични

Во Британија, во Сафрон Валдена на повик на случаен минувач, пожарникарите низ искршено стакло на автомобил успеале да спасат 18-месечно бебе кое мајката го ...
| | веќе видена | слични

Останато

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 371 | | | веќе видена

Во вечерашното издание на дебатната емисија “Топ тема” гостуваше министерот за здравство Венко Филипче, кој даде свое видување во однос на новодонесените ...
сите 460 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче денеска имал средба со семејството на Емилија Динева од Дојран, жената која почина од последици по сообраќајна несреќа и ...
сите 233 | | | веќе видена

Економијата покажува се позагрижувачки податоци, односно првите два пакети воопшто не му помогнале на бизнисот, а третиот е само обид за предизборен поткуп, ...
сите 126 | | | веќе видена

На гостувањето во „10 МИНУТИ“ на ТВ21, техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев рече дека Управниот Суд потврдил дека Владата работела незаконски ...
сите 244 | | | веќе видена

 На литературниот конкурс по повод 24 Мај – Денот на македонските и сесловенските просветители, светите браќа Кирил и Методиј, распишан од страна на општина ...
сите 200 | | | веќе видена

Со одлука на Владата од утре може да отпочнат со работа кафетериите и угостителските објекти со посетители во отворените делови на овие објекти, со ...
сите 111 | | | веќе видена

Од денешните 14 новозаболени во Скопје, шест се во Бутел, два во Чаир, еден во Карпош, Кисела Вода, Студеничани, Сопиште, Ѓорче Петров и Арачиново, истакна ...
сите 150 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мајка отишла во шопинг и во прегреаниот автомобил го оставила 18-месечното бебе

Од:
До кого (е-маил):
Порака: