Татко-монструм во Белград: Го претепал бебето до смрт

4 копии

Едногодишно бебе, кое е примено завчеравечер на Ургентниот центар во Белград поради тешки повреди, починало и покрај борбата на лекарите да му го спасат животот. Несреќното бебе било претепано од таткото, а починало вечерта во доцните часови, пишуваат српските медиуми. На Ургентниот центар била и мајката која изјавила дека повредите на бебето ги нанел таткото. К.К (25), татко на едногодишното бебе кое вчера го претепал во Земун, во полицијата изјавил дека не бил свесен што прави. Тој завчера е уапсен, поради насилство во семејство над едногодишно дете, соопштиле од полицијата.
| | веќе видена | слични
4 копии

Далиборка Радуловиќ од Приједор е осомничена дека по раѓањето на своето бебе го убила истото. 34-годишната жена на 15-ти декември го усмртила своето бебе, а случајот го открил нејзиниот гинеколог. Таа се породила во својот тоалет, па на бебето му нанела повреди на главата, поради што тоа починало. Му наредила на своето малолетно дете да оди во шумата и да го фрли телото. Имала обилно крварење, па затоа и се јавила на гинекологот, а тој открил дека се породила и пријавил во полиција, со оглед на тоа дека таа негирала, а бебето никаде го немало. Откако полицијата го пронашла бебето, обдукцијата покажала дека било убиено.
| | веќе видена | слични
4 копии

Детето се здобило со повреди на внатрешните органи и починало.Ка Јанг (34) е осудена на доживотен затвор зошто својата ќерка ја ставила во микробранова печка во наплив на бес.Детето се здобило со повреди на внатрешните органи и починало.Нејзините адвокати од Сакраменто истакнвуале дека таа доживеала епилептичен напад и дена не знаела што прави кога своето дете 2011 година го ставила во микробранова печка и ја вклучила на 5 минути.Јанг е прогласена за виновна за убиство од прв степен откако поротниците го отфрлиле тоа дека не била при чиста свест, пренесува Индипендент.Во текот на судењето било истакнато дека мајката воопшто не била дезориентирана кога дошла брзата помош во куќата.Таа првобитно се бранела дека детето се онесвестило и дека паднало на греалката, меѓутоа тоа е пронајдено во микробрановата.Тужителите истакнуваа дека мајката при напад на бес поради проблеми на работа, детето го ставила во рерната.Јанг која има уште три деца, осудена е на доживотна затворска казна, односно ќе служи минимална казна ...
| | веќе видена | слични

На одделот за интензивна нега и терапија има посебни термини кога е дозволена посета од родителите, пред се мајката, која има право да се погали со своето бебе и да му ја даде најдобрата терапија, мајчинската љубов. Тоа се прави во строго утврдени услови во кои на бебето му се овозможува да го почувствува нежниот мајчински допир. По посетата и бебето и мајката се поспокојни.
| | веќе видена | слични

Несреќното бебе било претепано од таткото, а починало вечерта во доцните часови, пишуваат српските медиуми. На Ургентниот центар била и мајката која изјавила дека повредите на бебето ги нанел таткото. К.К (25), татко на едногодишното бебе кое вчера го претепал во Земун, во полицијата изјавил дека не бил свесен што прави. Тој завчера е уапсен, поради насилство во семејство над едногодишно дете, соопштиле од полицијата.
| | веќе видена | слични

Останато

Еквадорски судија наложи поранешниот министер за надворешни работи, Рикардо Патино, познат поддржувач на основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, да биде уапсен ...
сите 138 | | | веќе видена

Општина Струга е држава во мало. Има долга традиција на различни вери и етнички заедници, но соживотот секогаш бил по мерка. Вака ја замислувам и нашата земја, ...
сите 288 | | | веќе видена

Огромна е посетеноста на завршинот митинг од претседателската кампања на ВМРО-ДПМНЕ, кој вечерва се одржува во Штип. Пред штипјани се обраќа кандидатката за ...
сите 241 | | | веќе видена

„Вечната власт“ кај албанскиот електорат, Демократската унија за интеграција-ДУИ има од што да стpaвува. Вчерашниот митинг во Тетово за промоција на кандидатот ...
сите 138 | | | веќе видена

До понеделник ќе преовладува стабилно и потопло време со умерена облачност. Денес ќе дува умерен до засилен северен ветер. Нови локални врнежи од дожд ќе има ...
сите 173 | | | веќе видена

Од прогласувањето на епидемијата на мали сипаници во Скопје на 2 јануари, по повеќе од четири месеци прогласена е и епидемија на територијата на целата држава. ...
сите 326 | | | веќе видена

Тое беше пораката на претседателскиот кандидат на СДСМ и коалицијата Стево Пендаровски вечерва на отворената трибина во Гевгелија. – Првите благодети што ги ...
сите 26 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Татко-монструм во Белград: Го претепал бебето до смрт

Од:
До кого (е-маил):
Порака: