17 мртви во бродот кој потона во Мисури


4 копии

Две лица загинаа, а две се повредени во тешката несреќа која денеска се случила во водите кај Улцињ, соопшти црногорската полиција. Загинатите се словенечки ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии
3 копии

Седумнаесет лица загинаа кога туристички брод се преврте на езерото Тејбл Рок во државата Мисури во САД. Меѓу нив беа и 9 члена од едно исто семејство. ...
| | веќе видена | слични

Американските власти соопштија дека ги пронашле телата на последните четири лица, исчезнати кога на езерото Тејбл Рок во американската сојузна држава Мисури се ...
| | веќе видена | слични

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 143 | | | веќе видена

Лекарска комисија ќе оценува дали Александар Трајковски е болен или го злоупотребил здравствениот систем за да замине во Будимпешта. Матичниот лекар му отворил ...
сите 149 | | | веќе видена

Вработените од Клиничкиот центар половина час ја блокираа наплатната каса. Освен поништување на одлуката за покачување на паркингот, побараа и рамномерно ...
сите 186 | | | веќе видена

Во врска со објавената колумна „Кој му ги сокри папучите на Иванов” на Сашо Орданоски, во која авторот тврди дека претседателот на Република Македонија, д-р ...
сите 154 | | | веќе видена

Соопштение за јавност Пионот Христијан Мицкоски повторно се сокри зад нервозни соопштенија од неговата ВМРО-ДПМНЕ. Мицкоски не одговори за неговата улога во ...
сите 300 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

17 мртви во бродот кој потона во Мисури

Од:
До кого (е-маил):
Порака: