Што мислите за советот: „Пред да впериш прст во некого провери дали се твоите раце чисти“

Секој си дава за право да суди, осудува и коментира нечии постапки. Најчеста појава е со некого да се вперува со прст. Но,дали имаме право на тоа? Да вперуваме ...
| | веќе видена | слични

Останато

Правилната форма на државјанството напишано на личните документи на албански јазик треба да биде државјанство „на Македонија“ („E Maqedonisë”), а не како што ...
сите 188 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Што мислите за советот: „Пред да впериш прст во некого провери дали се твоите раце чисти“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: