Магијата на родителството може лошо да влијае на сексуалниот живот

Кога еден пар ќе добие дете, магијата на родителството може многу лошо да влијае на сексуалниот живот, дури и да го уништи. Со доаѓањето на бебето се` потешко е да се одржи интимата, а шест од десет парови кои станале родители изјавиле дека се` помалку имаат секс. Осве, лошиот сексуален живот, третина од испитаниците изјавиле дека се` повеќе се расправаат. Повеќе од половина парови се расправаат околу финансиските проблеми, а 41 отсто за тоа кој ќе сработи што во домот. Шест парови се разделуваат и пред раѓањето на бебето, а пет отсто велат дека имаа секс дури еднаш годишно, а 28 отсто пак еднаш месечно. Советникот Патрик Ванис истакнува дека родителите не би требале да дозволат љубовниот живот да им се промени со доаѓањето на бебето. Младите родители и понатаму треба да излегуваат, планираат заедно и да бараат најдобро еден од друг. И за децата е многу важно да почувствуваат љубов помеѓу родителите, изјавил тој за Телеграф.
| | веќе видена | слични

Останато

Кабинетот на претседателот на Република Македонија реагира на соопштението на Основниот суд Скопје 1 и смета дека повикувањето на овој суд за „независност и ...
сите 158 | | | веќе видена

„Владата на СДСМ продолжува со криминалното и расипничко работење. Одродената и криминална власт предводена од аболицираниот Заев безмилосно ги троши парите на ...
сите 193 | | | веќе видена

Бидејќи веќе неколку дена е во бегство, во Унгарија, екс премиерот Никола Груевски не се појави на денешното рочиште за “Насилството во Центар”. Од затворот ...
сите 222 | | | веќе видена

Претседателот на Франција, Емануел Макрон изјави синоќа дека Франција и САД би требало меѓусебно да се почитуваат, како што им доликува на едни долгогодишни ...
сите 170 | | | веќе видена

„Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување на избори „Македонија-Блокира“, синоќа во рамките на народниот собир во Скопје ...
сите 19 | | | веќе видена

По неуспешниот обид да му се достави упатен акт од судот за издржување затворска казна од две години за предметот „Тенк“ и откако полицијата наиде на затворена ...
сите 196 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 150 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Магијата на родителството може лошо да влијае на сексуалниот живот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: