Магдоносот ќе биде повторно свеж со еден трик дури и да стоел со денови

Ако ви треба магдонос за готвењето, а малку се исушил, има трик да ја вратите свежината. Ставете го во врела вода држете го половина час, па во ладна вода и ...
| | веќе видена | слични

Со топлото време доаѓаат и најубавите форми на освежување, а ние ви нудиме супер трик. Исечете тркалца лимон, ставете ги со вода во калапи за мафини и заледете ...
| | веќе видена | слични

Направете вкусни пржени лепчиња со кашкавал и кисело млеко. 4 кришки леб 1 јајце 2 лажички маргарин 1 шолја рендан кашкавал 4 лажици кисело млеко Се ренда ...
| | веќе видена | слични

Кога варите тестенини многу е важно кога ќе додадете сол. Ако сакате да се вкусни тестенините, да не се распаднат и да немаат горчлив вкус, ставетесол откако ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Новите аудио разговори кои денеска беа објавени на „Јутуб“ на кои се слуша како глас кој наликува на бизнисменот Орце Камчев не се во доказите за ...
сите 683 | | | веќе видена

Полицијата уапсила десет лица утринава на повеќе локации во Ѓорче Петров, Арачиново, Грчец, Чаир, Визбегово, Бардовци, Студеничани и Центар, а дел од уапсените ...
сите 174 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 489 | | | веќе видена

Денес караванот „Обнова на Македонија“ се наоѓа во Дебар на отворени и директни средби и разговори со граѓаните на Дебар и жителите на околните села. Токму ...
сите 242 | | | веќе видена

Додека енергијата на Месечината во Овен се движи директно, се движиме во квадратот на Сонцето и Нептун, што ни дава сосема поинаква насока. Затоа и ...
сите 140 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев најави ревидирање на Законот за јазици во согласност со забелешките на Венецијанската комисија. „Законот за јазици ќе биде ревидиран, а ...
сите 99 | | | веќе видена

„СДСМ и министерот за внатрешни Спасовски се вплеткаа во сопствената мрежа и лицемерие.Вчера министерот за внатрешни Оливер Спасовски изјави дека влегол во ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Магдоносот ќе биде повторно свеж со еден трик дури и да стоел со денови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: