Милион отсто инфлација во Венецуела до крајот на годината


2 копии
2 копии

Поголемиот дел на шестмилионскиот главен град на Венецуела, Каракас, вчера беше погоден со тричасовен прекин на електрична енергија, за кој претседателот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На годишниот собир на венецуелските социјалисти, токму кога членовите почнале да гласаат за Николас Мадуро и да го изберат за лидер на партијата, снемало ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пред две години на венецуелските пазари овошјето се плаќало со кутии полни парички од 100 боливри. Тоа тогаш воедно беше и највисоката деноминација во таа ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Според статистиката и индикаторите кои се достапни на Меѓународниот монетарен фонд, од оваа институција проценуваат дека до крајот на 2018 година инфлацијата ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Стручните служби на Град Скопје ќе ја разгледаат иницијативата поднесена од Општина Аеродром за ново сообраќајно решение на булеварот „Србија“ и во соработка ...
сите 77 | | | веќе видена

Аналитичарите Сашо Клековски и Владимир Божиновски едногласни во објаснувањето зошто ВМРО-ДПМНЕ има несогласување со договорот и со референдумот во вечерашното ...
сите 23 | | | веќе видена

Во отвореното Студио 1 ги анализираме последните апели на партиите пред референдумот – маршот на коалицијата „За европска Македонија“ во Скопје и маршот на ...
сите 58 | | | веќе видена

Припадниците на Министерството за внатрешни работи во Белград заплениле 34,3 килограми марихуана и уапсиле црногорски државјанин З.М. поради постоење на ...
сите 131 | | | веќе видена

Вардарци со силно темпо продолжуваат на одигрување натпревари. После големата победа против актуелниот шампион на Европа, црвено-црните слетаа во Скопје, вчера ...
сите 109 | | | веќе видена

Останува уште помалку од една седмица до конференцијата на која што Apple ќе ги претстави трите нови модели на Ајфон и новата генерација на паметниот часовник. ...
сите 71 | | | веќе видена

Единствена цел на пререгистрацијата на граѓаните во системот на Управата за јавни приходи (УЈП) е да се подобрат услугите што оваа институција им ги дава на ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Милион отсто инфлација во Венецуела до крајот на годината

Од:
До кого (е-маил):
Порака: