Жункерас: Гласањето на референдумот во Каталонија не е злосторство

5 копии

Историското и неповторливо судење, како што го опишуваат судењето на каталонските сепаратисти во шпанскиот Врховен суд, заврши.Во текот на постапката, која ...
| | веќе видена | слични

Судот ќе ја доденсе одлуката за неколку месеци , а целиот судски процес се одвиваше во крајно тензична политичка атмосфера, како и протести на улиците на ...
| | веќе видена | слични

Останато

До изборите министерското место за труд и социјална политика во техничката Влада ќе остане празно откако ВМРО-ДПМНЕ до вчерашното распуштање на Собранието не ...
сите 471 | | | веќе видена

СДСМ продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата ја поставија мнозинството пратеници преку изгласаниот Закон за јавно ...
сите 523 | | | веќе видена

СДСМ со марш за спас на милионите на Заев, екс премиерот бега од ТВ дуел, се дел од фактите на денот според ВМРО-ДПМНЕ. 1. СДСМ е првата партија која ...
сите 185 | | | веќе видена

Министерката за правда никако не работи според Уставот и законите, таа реши да си ја уништи својата кариера со тоа што кажа да дека биле технички грешки во ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Жункерас: Гласањето на референдумот во Каталонија не е злосторство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: