Културно-забавна - Животот на Мадона нацртан во стрип

Поп-ѕвездата Мадона е инспирација за новиот стрип, кој ќе се прави во Соединетите Американски Држави. Продукцијата „Блувотер“, креаторите на стриповите „Фимел форс“ изјавиле дека приказната на ѕвездата ќе биде направена во публикација на 32 страници, кои ќе ги прикажуваат клучните моменти во нејзиниот живот. - Наша цел е да покажеме помалку познати настани и влијанија по кои дојде тоа што Мадона стана феномен, повеќе од четврт век откако таа се појави на сцената - објаснува Џејсон Шулц од „Блувотер“. Сценариото за стрипот го напиша Ц.В. Кук, а илустратор е Мајкл Џонсон. Стрипот треба да излезе во продажба во август. - Повеќето поп-ѕвезди се и должат на оваа жена. Неверојатно е што таа се направи во својот живот, а имам чувство дека сето тоа е само почеток - рече Шулц. Истите издавачи до сега објавија биографии на Маргарет Тачер, Сара Палин, Мишел Обама. - Визуелниот медиум овозможува перспектива која не само што е поприфатлива, туку и поблиска до просечниот човек без да изгуби многу информации што се ...
| | веќе видена | слични

Светската поп-икона Мадона наскоро ќе се појави во стрип, кој ќе го објави издавачката куќа „Блувотер продакшн“ Стрипот ќе биде дел од едицијата „Фимејл форс“, во која досега се објавени биографски стрипови за животот на повеќе славни личност од џет-сетот, уметноста, културата и од политиката. Биографскиот стрип на Мадона, кој ќе има 23 страници, на пазарот ќе се појави во август, а ќе чини 4 долари. Сценариото за стрипот го напишал С. В. Кук, а за илустрацијата се погрижил Мајкл Џонсон. - Нашата цел е да ги покажеме малку познатите настани и влијанија што и овозможија на Мадона да стане феномен. Таа го отвори патот на сите поголемиот сегашните поп-ѕвезди, како што се Бритни Спирс, Бијонсе или Лејди Гага - вели Џејсон Шулц од издавачката куќа „Блуватер продакшн“. Приказната во стрипот за Мадона ќе биде со хронолошки редослед, од скромните почетоци, па сé до големата светска слава. Досега во едицијата „Фимејл форс“ биле објавени биографски стрипови на Маргарет Тачер, Сара Пејлин, Опра Винфри, Хилари Клинтон, ...
| | веќе видена | слични

Мало си, ама слатко! Си рече поп-кралицата Мадона и му даде уште една шанса на 28 години помладиот Брахим Зајбат. По разводот од Гај Ричи - Мадона им го фрли меракот на младите мажиња - но по толку јавната врска со Хесус Луз - ова веќе и не некоја вест. Можеби затоа, 52-годишната пејачка и нејзиното 24-годишно момче Брахрим - успеаја колку толку - да си ја преживеат својата деветгодишна врска на мира. Само месец и половина по крајот на таа романса - Мадона очигледно одлучи да си го врати својот сакан. А што може подобро да послужи за таа цел од пат во Париз. Двојката е фотографирани додека го напуштале ноќниот клуб во кој францускиот хип-хоп денсер настапувал како дџ, а утрото потоа се видени како изглегуваат од хотелот „Ritz“. Инаку крајот на врската беше поради религиски несогласувања... а годините? Ма тоа не е никаков проблем.
| | веќе видена | слични

Останато

Поранешниот министер Миле Јанакиески е пуштен во домашен притвор. „Жалбата на М.Ј. се уважува, па мерката притвор се заменува со мерка куќен притвор во траење ...
сите 360 | | | веќе видена

Покојниот Шабан Шаулиќ во една прилика за медиумите признал дека се кае што со години носел перика, па открил дека тоа го направил заради славниот кошаркар. ...
сите 257 | | | веќе видена

Претседателот на Комисијата, Павле Богоевски ја презакажа за утре седницата поради повеќемината говорници кои се пријавиле за збор, а во текот на дискусијата ...
сите 325 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст“ што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 99 | | | веќе видена

“Кога ги започнавме преговорите со ДУИ за нова влада, на првиот состанок Али Ахмети ми кажа дека има две опции : Или да направи коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, или ...
сите 153 | | | веќе видена

Демократите во Претставничкиот дом на американскиот Конгрес денеска претставија резолуција со која се бара суспендирање на вонредната состојба во земјата, што ...
сите 77 | | | веќе видена

Совршен прилог со секое месо и гулаш… 1 кг компири 500 гр рендано сирење 2 чешниња лук 30 гр путер 1 лажица павлака сол бибер Згответе ги компирите, па ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Културно-забавна - Животот на Мадона нацртан во стрип

Од:
До кого (е-маил):
Порака: