Мадона сепак ќе настапи во финалето на овогодинешната Евровизија


4 копии

После Евровизијата која ја следеа милиони ширум светот се огласи и кралицата на поп музиката. Настапот на овогодишниот Евросонг во Израел на Мадона (60) ...
| | веќе видена | слични

Кралицата на поп музиката Мадона објави видео од нејзиниот контроверзен евровизиски настап, но со неколку очигледни измени на нејзиниот вокал со помош на ...
| | веќе видена | слични

Веќе неколку дена главна тема во сите медиуми е Евровизија и настапот на нашата претставничка Тамара Тодевска. Имено, во финалето таа околу 45 минути беше на ...
| | веќе видена | слични

Марија Шерифовиќ пред својот шести концерт во Белград, пред новинарите уште еднаш го искажа задоволството од настапот на Тамара на Евросонгот. -Одлична песна, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кралицата на поп-музиката, Мадона, настапи на Евровизија како специјален гостин, а по нејзиниот настап следеа лавина коментари по Твитер и социјалните мрежи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со настапот на овогодишниот Евросонг во Израел, Мадона предизвика бурни реакции и доби лавина од негативни критики на социјалните мрежи. Горе-доле, сите се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Властите во кинеската провинција Гвангдонг им наредија на граѓаните да носат маски во јавноста поради појавата на епидемијата на коронавирус.Уредбата стапи на ...
сите 732 | | | веќе видена

Чествувањето на големиот православен празник Богојавление-Водици и годинава во Радовиш беше масовно, а започна со света литургија во двата храма – „Св. Пророк ...
сите 234 | | | веќе видена

Ватерполо репрезентацијата на Унгарија ја освои европската круна откако во големото финале против Шпанија славеше дури по изведување пенали. на домашен терен ...
сите 302 | | | веќе видена

Не може да има забрана за увоз на отпад бидејќи земјава повеќе извезува отколку што увезува отпад, тврди за Детектор заменик министерот за животна средина Јани ...
сите 257 | | | веќе видена

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ влезе во 2020 година од втората позиција, но тој веќе го направи чекор кон првата позиција каде се наоѓа Рафаел Надал. Шпанецот ...
сите 195 | | | веќе видена

Качувањето по најпопуларната рекреативна дестинација на скопските планинари, знае да биде и ризично. Вчера планинар кој се качувал на Водно бил повреден, иако ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мадона сепак ќе настапи во финалето на овогодинешната Евровизија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: