Madonna го објави спотот за синглот “Ghosttown”


2 копии

adonna го објави спотот за новиот сингл насловен “Ghosttown” кој се најде на нејзиниот тринаесетти студиски албум “Rebel Heart”. Драматичниот видео запис го носи потписот на Jonas Åkerlund со кој пејачката и претходно соработуваше на спотовите за “Ray of Light”, “Music” и “American Life”. Исто така, во него се појавува актерот Terrence Howard кој моментално е актуелен со серијата “Empire”. На 29-ти август оваа година Madonna ќе ја започне новата светска турнеја на која ќе го промовира албумот.
| | веќе видена | слични

Пеачката го објавила спотот со песмата "Ghosttown", а ова видео највероватно ќе предизвика многу коментари. Кралицата на поп музиката Мадона издала уште еден сингл. После песмната “Living for Love”, пеачката направила видео запис и на новата песма "Ghosttown". Спотот е во духот на песмата која таа ја нарекува апокалиптична љубовна песма, па самото видео инспирирано од нумерата ќе изгледа како светот после армагедон. Мадона во спотот преживува апокалипса, па одењето низ рушениот град, преку оган, се додека не наиде на Теренс Хауард, ѕвездата од “Empire”. Кога ќе се сретнат тие ќе заиграт а нивната играчка вештина е на високо ниво во овој спот. Погледајтеја визијата на Мадона за апокалипста на светото.
| | веќе видена | слични
2 копии

Кралицата на поп музиката има нова песна. После песната „Living for Love“ пејачката снимила спот и за новата песна „Ghosttown“. Спотот е во духот на песната која таа ја нарекува апокалиптична љубовна песна. Мадона во спотот преживеала апокалипса, па оди низ разрушениот град, се додека не го сретне Теренс Хауард, ѕвездата од серијата „Empire“. Кога ќе се сретнат тие ќе заиграат на завидно ниво. Погледнете ја визијата на Мадона за апокалиптичен свет.
| | веќе видена | слични

Охриѓанката Натали Башоска која една година живее во Њујорк, каде што студира филмска режија, деновиве реализираше нов видео спот, овојпат инспириран од Големото Јаболко. Таа вели дека спотот го снимила за забава. Клипчето насловено како „My Spark of New York City“ изгледа одлично. Погледнете го. Нов краток видео запис на охриѓанката Натали Башоска
| | веќе видена | слични

Позната по тоа дека токму самата таа креира нови трендови, но и ги следи, особено кога се работи за технологијата, овојпат новиот музички спот таа го објави преку популарната апликација Meerkat. Мадона го објави новиот спот за песната "Ghosttown" преку апликацијата Meerkat. Со оглед на фактот дека оваа апликација предизвика огромен интерес во јавноста, не е ни чудно што кралицата се одлучи токму на таков начин да го промовира својот нов спот. Нејзиниот тим дефинитивно знае како да направи добар видео запис, a oвојпат тие ја сместија во постапокалиптичен свет каде таа е една од ретките преживеани. Она што некои го искритикуваа е впрочем костимографијата. Тие сметат дека таа сепак малку претерала со изборот на костими за овој спот. Но, сепак треба да се има предвид дека се работи токму за Мадона! Уживајте: Па, дали ви се допаѓа новиот видео запис на кралицата на поп музиката?
| | веќе видена | слични

По контроверзниот „Living For Love“, со кој Мадона го најави својот 13. по ред студиски албум „Rebel Heart“, на ред дојде и вториот сингл насловен „Ghosttown“. Во екранизацијата на оваа нумера можеме да видиме една апокалиптична визија на Њујорк, а покрај пејачката се појавува и познатиот актер Теренс Хауард, кој во моментов ја воодушевува критиката со улогата во музичката серија „Емпајр“ (Empire). Како изгледа сето тоа можете да погледнете горе.
| | веќе видена | слични

Познато по тоа дека таа ги создава трендовите, но и дека ги следи посебно кога технологијата е во прашање. Така новиот спот, кралицата на поп музиката Мадона го објави преку апликацијата Meerkat. Мадона го објави новиот спот за песната Ghosttown' преку Meerkat, имајќи предвид дека оваа апликација предизвика голем интерес кај јавноста, па затоа не чуди фактот што кралицата на попот се одлучи токму за таков начин на промоција. Во спотот се улога има и холивудскиот актер Теренс Хауард, кој моментално е актуелен со серијата „Empire“. Нејзиниот тим знае како да направи добро видео. Овојпат ја сместиле во пост апокалиптичен свет каде Мадона е една од ретките преживеани. Музичките критичари веќе се изјасниле дека новиот албум на Мадона „Rebel Heart“ е нејзиното најдобро остварување по албумот „Ray of Light“ од 1998 година.
| | веќе видена | слични

Кој би преживеал нуклеарно бомбардирање? Очигледно само Мадона и Теренс Хауард. Во најновиот видео запис насловен „Град на духови“(Ghosttown) Мадона и Теренс се единствени преживеани.Видеото беше премиерно прикажано преку стриминг апликацијата Меркат, еден ден порано од предходно најавениот датум. Видеото за „Ghosttown“ е режирано од долгогодишниот соработник на Мадона што ги режирал и видеата за „Ray of Light“, „Music“, „American Life“, Џонас Акерлунд.
| | веќе видена | слични

Мадона објави видео запис за вториот сингл насловен како „ Ghosttown “, кој доаѓа од нејзиниот најнов студиски проект, „Rebel Heart“. 56-годишната пејачка осамена талка низ разрушен град по апокалипса, пред да се сретне со Теренс Хауард. Видео е режирано од Јунас Окерлунд.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ.„Наместо да се крие зад социјалните медиуми, зад неговите ...
сите 253 | | | веќе видена

Лисиците врзани на рацете од медиумите ги сокри со документи. Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески на судењето за уривањето на „Космос“ со ...
сите 74 | | | веќе видена

Како последица на бегство, на екс-премиерот Никола Груевски ќе му се суди во отсуство за сите предмети покренати од СЈО. Поради пресудата во случајот „Тенк“ во ...
сите 186 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Од иницијативата „Македонија бојкотира“ вечерва се упатија кон домот на поранешната министерка за култура, Елизабета Канчевска Милевска, но полицијата не им ...
сите 73 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Madonna го објави спотот за синглот “Ghosttown”

Од:
До кого (е-маил):
Порака: