Ја бодат со чудни вилушки против брчки - Мадона се плаши од стареење


И на прагот од седмата деценија од животот, Мадона не престанува да изненадува – од модни, сексуални, па до естетски експерименти. И на прагот од седмата деценија од животот, Мадона не престанува да изненадува – од модни, сексуални, па до естетски експерименти.Така, нејзината последна Инстаграм објава има исто толку силна порака: „Дури и Мадона се плаши од стареење”. Имено, на општо изненадување (или згрозување), таа објави кусо видео од својот последен „третман за подмладување“.Виљушките со кои козметичарката „и го разубавуваше“ лицето на пејачката, изгледаа прилично остро и опасно, а Мадона – како да не се грижи многу за тоа.Иако често ја обвинуваат дека не може да ја контролира својата склоност кон естетски зафати, Мадона уште еднаш сака да докаже дека живее за себе.
| | веќе видена | слични

На 59-годишна возраст, Мадона не остави ништо што не сме го виделе претходно. Од сексуално до експериментирање за убавина, грижа, модни предизвици. Сепак, нејзиниот последен пост на Instagram испрати силна порака: “Дури и Мадона се плаши од стареење”. Десет милиони нејзини следбеници беа во шок кога објави кратко видео од бизарното лекување на подмладување на која беше натака. Вилушките со кои една козметичарка и правеше третман на лицето, изгледаше многу остро, опасно, но Мадона не се грижеше многу. Иако често пати е обвинета дека не може да ги контролира своите естетски зафати во последно време, Мадона го негираше тоа со овој клип. Skillets Forks My Face @mdnaskin @tarinskillets #skin #facial #esthetician #skillets #mdnaskin #fork#fun A post shared by Madonna (@madonna) on Feb 6, 2018 at 1:55pm PST
| | веќе видена | слични
4 копии

И на прагот од седмата деценија од животот, Мадона не престанува да изненадува - од модни, сексуални, па до естетски експерименти. Така, нејзината последна Инстаграм објава има исто толку силна порака: „Дури и Мадона се плаши од стареење". Имено, на општо изненадување (или згрозување), таа објави кусо видео од својот последен „третман за подмладување“. Виљушките со кои козметичарката „и го разубавуваше“ лицето на пејачката, изгледаа прилично остро и опасно, а Мадона - како да не се грижи многу за тоа. Иако често ја обвинуваат дека не може да ја контролира својата склоност кон естетски зафати, Мадона уште еднаш сака да докаже дека живее за себе.
| | веќе видена | слични

Имено, таа била на третман за лицето со цел да ја подмлади кожата, а призорот кој може да го видиме не ниту малку пријатен. Некакви виљушки со кои козметичарката и го третирала лицето делувале доста остро и опасно, а Мадона нем обрнувала многу внимание на тоа. Поп кралицата го снимала своето лице како да е тоа најнормална работа. Познато е дека пејачката често ја критикуваат дека во последно време не може да се контролира со естетските зафати, но Мадона со овој клип тоа го демантираше. Таа со децении оди во хибербарична комора за да го задржи свежиот изглед. А ниту други естетски новини не се непознати за неа се со желба да ја продолжи младоста. За што зборуваме можете да погледнете во видеото.
| | веќе видена | слични

Мадона не престанува да изненадува - од модни, сексуални, па до естетски експерименти. Таа на Инстаграм објави кусо видео од својот последен третман за подмладување. Виљушките со кои козметичарката ѝ го разубавуваше лицето на пејачката, изгледаа прилично остро и опасно, а Мадона - како да не се грижи многу за тоа. Skillets Forks My Face @mdnaskin @tarinskillets
| | веќе видена | слични

Останато

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 192 | | | веќе видена

 Но, велат колку професорката од Правниот факултет ќе успее да привлече непартиски гласови на контото на ВМРО ДПМНЕ ќе зависи и од кандидатот што ќе го ...
сите 162 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 256 | | | веќе видена

Во Градската општа болница „8 Септември“ хоспитализирани се 18 пациенти, а тројца од нив се во критична состојба. Останатите 15 пациенти се во стабилна ...
сите 209 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери испрати покани за учество во набљудувањето на изборот за претседател на државата што ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ја бодат со чудни вилушки против брчки - Мадона се плаши од стареење

Од:
До кого (е-маил):
Порака: