Асанж добил писмо со бел прав исто како што вчера доби снаата на Трамп во Њујорк

10 копии

Основачот на Викиликс Џулиан Асанж, кој се наоѓа на територијата на Еквадорската Амбасада во Лондон, на Твитер напиша дека минатата недела добил плик како тој ...
| | веќе видена | слични

Британски судија денеска по вторпат го отфрли барањето на основачот на Викиликс, Џулијан Асанж за укинување на налогот за негово апсење.Судијката Ема Арбатнот ...
| | веќе видена | слични

По втор пат беше одбиени барањето на основачот на Викиликс, Џулијан Асанж за укинување на налогот за негово апсење од страна на британски судија.Адвокатите на ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Полицаецот-убиец Енвер Тоска, иако не ги исполнувал условите да биде полицаец добил значка и пиштол по интервенција на ДУИ, и тоа во време кога министер за ...
сите 159 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 61 | | | веќе видена

Вчера двајцата осомничени за грабежот на бензинската пумпа на Макпетрол во село Велешта, Струшко, извршен на 3 август, се приведени. Надлежниот јавен обвинител ...
сите 133 | | | веќе видена

Мобилните телефони веќе подолг период се работа на престиж, во редици се чека на нови модели на iPhone, но што е со оние кои се евтини. Нивни корисници ...
сите 55 | | | веќе видена

Eвроатлантската иднина на државата, актуелните политички случувања во државата, како и претстојниот референдум беа темите на кои денеска претседателот на ...
сите 207 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери, денеска оствари средба со членовите на Мешовитиот парламентарен комитет, кои што се во ...
сите 137 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Асанж добил писмо со бел прав исто како што вчера доби снаата на Трамп во Њујорк

Од:
До кого (е-маил):
Порака: