Мачка го лизна нејзиното лице, а она што се случило ја шокирало!

Жена го изгуби видот на едното око бидејќи мачката, нејзиното домашно милениче и го лизна едното око. Таа драматична ноќ се разбудила, откако плунката на мачката и достигнала до окото и тогаш сфатила дека го изгубила видот. Месец дена Џенис Толедо посетувала лекари, кои не можеле да ја сфатат причината за изненадното слепило во нејзиното лево око. Дури откако и рекла на докторите дека една ноќ мачката и го лизнала лицето, лекарите успеале да ја решат гатанката. Слепилото е предизвикано од бактериски инфекции. Болеста се пренесува преку плунката на мачките, гребнатина или крзно и во главно се подложни на децата. Може да доведе до слепило и други тешки услови. Лекарите советуваат рацете да се мијат после играњето со домашните миленичиња, пишува Webtribune.rs.
| | веќе видена | слични

Останато

Кабинетот на претседателот на Република Македонија реагира на соопштението на Основниот суд Скопје 1 и смета дека повикувањето на овој суд за „независност и ...
сите 352 | | | веќе видена

Доколку портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ навистина сака да знае што е непотизам, нека го праша пионот Христијан Мицкоски како од сите професори на Машинскиот ...
сите 338 | | | веќе видена

Бидејќи веќе неколку дена е во бегство, во Унгарија, екс премиерот Никола Груевски не се појави на денешното рочиште за “Насилството во Центар”. Од затворот ...
сите 201 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 64 | | | веќе видена

„Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување на избори „Македонија-Блокира“, синоќа во рамките на народниот собир во Скопје ...
сите 19 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мачка го лизна нејзиното лице, а она што се случило ја шокирало!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: