Мацари: Се останува на нас во дуелот со Торино

Тие имаат два добри напаѓачи кои се во форма, и можат на секој да му направат проблеми. Треба да го отсечиме нивниот среден ред за тие да не добиваат топки, се на се не очекува тврд дуел... Валтер Мацари одговараше на прашањата на медиумите, по повод 27 коло и дуелот Интер - Торино кој ќе се одигра на стадионот Џузепе Меаца, кога клубот ќе го прослави 106 роденден. Тој ја започна пресконференцијата со тоа што напомена, дека во екипата на Вентура има двајца екстра напаѓачи, кои се во форма и можат на секого да му наштетат. Мацари се надева дека ќе го отсечат нивниот среден ред за напаѓачите да не добиваат топки. Исто така, Мацари кажа дека сака Интер да ја контролира играта во текот на целиот натпревар и да им го отежни гостувањето на Торино во Милано. Подоцна тренерот го дискутираше изборот на играчи и одговараше на поединечни прашања. Мојата стартна постава? Јас секогаш започнувам со 11 играчи кои се во форма. Ако тие кои започнат утре, одиграат добро, има големи шанси истите да си ги задржат стартните ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Политичарите кои ги бива да лажат и да манипулираат имаат име и презиме. Тоа е Зоран Заев и картелот околу него. Политичарите кои се коцкаат со идентитетот на ...
сите 229 | | | веќе видена

Со опозицијата досега имаме убав дијалог и консензус по многу важни прашања, а тоа се потврдува затоа што пратениците заедно гласаа и за двотретински и за ...
сите 36 | | | веќе видена

Власта реши да дискутира за сѐ освен за содржината на Договорот со Грција. Власта бега од детална дебата за содржината на договорот, затоа што знаат дека ...
сите 129 | | | веќе видена

Познато е колкаво е ривалството помеѓу Интер и Јувентус, а по натпреварот на Интер за викендот Хрватот Марсело Брозовиќ одлучи да испрати провокација до членот ...
сите 149 | | | веќе видена

Зоолошка градина Скопје за првпат после 26 години станува дом на слонови. Прва слоница жителка на Скопје Зоо, била слоницата Цица која во Скопје живеела од ...
сите 33 | | | веќе видена

Зоран Велјовиќ, експерт за геометрија, истакнува дека никогаш не присуствал на фудбалски натпревар, но и тој даде свој удел во дебатата дали голот на Боакје е ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мацари: Се останува на нас во дуелот со Торино

Од:
До кого (е-маил):
Порака: