Маалските скијачки улици заменети со скапи скијачки центри

Носталгија за едно прекрасно време. Време од пред неколку години. Насмевки, детски џагор, исполнети срца... Немаше ништо поубаво од тоа, кога низ прозорец ќе ...
| | веќе видена | слични

Останато

Од превентивни причини, соопштија од ЈП Македонија пат,  воведена е забрана за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец  Дебар – Струга. На одредени ...
сите 423 | | | веќе видена

Прекин на делумната блокада на американската влада, предизвикана од барањето на претседателот Доналд Трамп за5,7 милијарди долари за изградба на ѕид долж ...
сите 165 | | | веќе видена

Американскиот амбасадор во Германија Ричард Гренал е во изолација. Средби со него избегнуваат од германската владејачка елита, објави Шпигел. Таквото ...
сите 116 | | | веќе видена

Скопје, 12. јануари 2019 (ИНПРЕС) – Во рамките на внатрешната контрола, извршена во сите здравствени домови во државата, пронајдени се 635 кутии од МРП ...
сите 150 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Маалските скијачки улици заменети со скапи скијачки центри

Од:
До кого (е-маил):
Порака: