Кај џихадистите во Сирија најдени гранати од швајцарско производство

Гранати од швајцарско производство се најдени во Сирија кај припадниците на ултрарадикалната сунитска организација, кои можеби се произведени во RUAG и се дел ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии

Реал Мадрид во походот на третата титула во низа светски клупски шампион ќе ја започне против победникот од натпреварот помеѓу Гвадалхара и шампионот во Лигата ...
| | веќе видена | слични

Противник на европскиот првак во дуелот за финалето на СП ќе биде поуспешниот од мечот меѓу мексиканската Гвадалахара и азискиот шампиони. Турнирот, исто како ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Фудбалерите на Реал Мадрид одбраната на трофејот на Светското клупско фудбалско првенство ќе ја почнат од полуфиналето. Противник на европскиот првак во дуелот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Состојбата во регионот, светскиот економски форум во Давос и проблемите со кои се соочува британската премиерка Тереза Меј со ситуацијата со Брегзит. На овие ...
сите 317 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 143 | | | веќе видена

Во Русија Богојавление често се одбележува со капење на ниски јануарски температури. Тоа го направиле и овие убавици и со тоа се пофалиле на Инстаграм Минатиот ...
сите 212 | | | веќе видена

Соопштение на ВМРО-ДПМНЕ: Претседателот Христијан Мицкоски заедно со Потпретседателот Александар Николоски и меѓународниот секретар Тимчо Муцунски се сретна со ...
сите 165 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. Врнежи од снег со среден интензитет се бележат на Попова Шапка, а со послаб интензитет во ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кај џихадистите во Сирија најдени гранати од швајцарско производство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: