Луксембург прва земја во светот со бесплатен превоз


Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Невенка Ѓошева Почитувани, Црното владеење на нашиот градоначалник Аце Коцевски, заедно со неговото ...
| | веќе видена | слични
4 копии

ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Велес, реагира по повод последната одлука на градоначалникот Аце Коцевски да го укине превизот за учениците, и да го приклучи кон ...
| | веќе видена | слични

Новата коалициска Влада на чело со премиерот хавиер Бетел најави целосно бесплатен јавен превоз од летото 2019. Бетел , кој е лидер на Демократската партија , ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на Европскиот парламент, Дејвид Сасоли, вчера ја заврши дводневната посета на Македонија со охрабрувачки говор пред пратениците во Собранието ...
сите 99 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ која е навикната само на земање од граѓаните, денеска во Собранието повторно се обидува да го попречи носењето на Законот за минимална плата, но и ...
сите 238 | | | веќе видена

Владата на Република Северна Македонија утре во Тетово ќе ја одржи 165.седница. Во рамки на одржувањето на седницата, соопшти владината прес-служба, ќе има и ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Луксембург прва земја во светот со бесплатен превоз

Од:
До кого (е-маил):
Порака: