Срцата на Прилепчани чукаа за Македонија (ВИДЕО)


Срцата на стотици прилепчани вечерва чукаа за Македонија, за нејзината унитарност, за зачувување на нејзината посебност и идентитет. Прилепчани први го кренаа гласот за спас на државното име и во голем број вчера се собраа во центарот на градот. Она што беше проследено со најмногу емоции беше интонирањето на државната химна, кое беше посветено на притворениот оперски пејач, Игор Дурловски.
| | веќе видена | слични

Бразилецот Лукас Силва сантош Жуниор ќе биде тајното оружје на Победа во второто пролетно коло, на гостувањето кај актуелниот првак Вардар. Офанзивецот, кој има само 22 години не играше вчера проти Пелистер, но сигурно ќе биде во експедицијата на прилепчани за мечот со Вардар, закажан за 18. февруари во Скопје. Лукас и се приклучи на Поебда зимава, а интересно е што договорот падна во Анталија, каде Бразилецот беше на проба во редовите на српскиот прволигаш Раднички Ниш. Со нив не успеа да се договори, па прилепчани му понудија да игра во нашата Прва Лига. Лукас ја прифати понудата, а ќе биде подготвен за деби против Вардар.
| | веќе видена | слични

Останато

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ Благица Ласовска, изрази загриженост за безбедноста на поранешниот собраниски претседател, Трајко Вељаноски, за чиј имунитет се ...
сите 313 | | | веќе видена

Семејството Шаулиќ, блиски роднини и пријатели утрово го посетија вечното почивалиште на кралот на народната музика. Гробното место на некрунисаниот крал е ...
сите 281 | | | веќе видена

“Кога ги започнавме преговорите со ДУИ за нова влада, на првиот состанок Али Ахмети ми кажа дека има две опции : Или да направи коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, или ...
сите 153 | | | веќе видена

Владата треба да продолжи со нормализација на ситуацијата и внатре во државата и надвор, изјави вечерва лидерот на ДПА, Мендух Тачи. - Со нормализација на ...
сите 133 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Срцата на Прилепчани чукаа за Македонија (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: