Ако ова се докаже во случајот против Лука Лазукиќ, Наташа Беквалац би можела да има проблем

По давањето изјави по повод тужбата што Наташа Беквалац ја поднесе против Лука Лазукиќ заради насилство во семејството, (Лазукиќ изјави дека е невин и дека не ја претепал), следува истрага, а правниот тим на Лука ќе се обиде да докаже дали пејачката била под влијание на опијати во време на немилиот настан. Изворот близок на српскиот портал „Србија данас“ открива дека е клучно Наташа да оди на анализа на крвта, урина и на влакна од косата. „Клучна е токму анализата на влакно од коса, бидејќи во случај Наташа да била под дејство на опијати, во влакната се задржуваат до 90 дена, а во крвта и во урината само 4 или 5 дена“, објаснува изворот кој е упатен во целата приказна. Инаку, на пејачката и’ била направена анализа на крвта кога била во Ургентен центар по инцидентот во ноќта меѓу 13 и 14 април, кога, како што тврди, ја претепал сопругот. Тогаш не и’ беа направени комплетни прегледи и се’ беше завршено брзо, за 20-тина минути, а за токсиколошките анализи се потребни неколку часа. Притоа, Наташа не даде крв што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лука Лазукиќ утрово пристигнал во полициска станица, каде што требало да даде изјава по повод кривичната пријава што ја поднел против Драгољуб Беквалац, таткото на Наташа Беквалац. Лука поднел кривична пријава против Драгољуб поради заканите за смрт што таткото на Наташа Беквалац ги дал во едно свое интервју кога беше претепана ќерка му. Лазукиќ веднаш по интервјуто, побарал заштита од Драгољуб, а против него била поднесена и пријава за семејно насилство, како и барање од полицијата за одредување мерки за заштита. нешто што го реков за ќерка ми Наташа, дека би убил за неа. Сега велам дека би загинал за Наташа“, изјавил Драгољуб Беквалац во своето интервју. „Човек од 120 килограми нападнал жена од 60 килограми, ја удирал во раната од царскиот рез. Тоа не може нормален човек да ѝ го направи на сопругата, мајка на своето дете. Јас ги почитувам жените, а децата секогаш ќе ги штитам. Наташа ми рече дека тој по добивањето на нивното дете, станал друг човек. Бил гневен што бебето го зазело неговото место. Тоа не ...
| | веќе видена | слични

Лука Лазукиќ, се уште законски сопруг на пејачката Наташа Беквалац, се појави во МВР Чукарица, каде го пријави Драгољуб Беквалац, таткото на Наташа поради закони кои му ги упатил преку јавниот сервис кога гостувал во емисијата на Оливера ковачевиќ. Лазукиќ во МВР стигна во придружба на адвокат и не даваше никакви изјави. Да потсетиме, Второто основно обвинителство даде налог за полицијата да ги испита наводите од кривичната пријава која Лука Лазукиќ ја поднесе против таткото на сопругата Наташа Беквалц, поради наводни закани и семејно насилство. Лазукиќ кривичната пријава против тастот Драгољуб Беквалац ја поднел преку своите адвокати набрзо по пријавата со која сопругата го товари него за истото кривично дело. Наташа Беквалц го пријави сипругот поради налиство зошто наводно ја тепал и и нанел полесни телесни повреди ноќта меѓу 13 и 14 април. На Лазукиќ во Првиот основен суд во Белград на 16. април му беше изречена мерка за оддалечување од станот до 30 дена и забрана за приоѓање и комуникација со сопругата.
| | веќе видена | слични

Поп пејачката Наташа Беквалац за време на сослушувањето во Обвинителството призна дека се уште го сака се уште законскиот сопруг Лука Лазукиќ, и покрај се што и направи. Тогаш се беше свежо, како и нејзините емоции, но изгледа се изгаснаа. На таа помисла наведува најновиот потег на Наташа во врска со Лазукиќ, кој на нејзините следбеници на Инстаграм им привлече големо внимание. Имено Наташа ги избришала сите нивни заеднички фотографии, како и оние од венчавката, што значи дека веќе не сака да го види ниту на фотографии, но и дека нејзината љубов полека се гасне. Обвинителството после сослушувањето на двете страни и приложените докази наскоро треба да одлучи дали ќе покрене постапка против Лазукиќ.
| | веќе видена | слични
2 копии

Наводно, Лука Лазукиќ планира да се ослободи од сите обвинувања за насилството што се случија на 14 април. Тој направил план да докаже дека таа е психички нестабилна и дека сама е крива што има модрици по телото, пишуваатм медиумите од регионот.„Лука планира да докаже дека Наташа не е способна да се грижи за себе, ниту за бебето, дека е наклонета кон самоповредување и кон хистерични напади“, вели извор.Тој планира да искористи тоа што пред неколку години Наташа посетувала на психијатар.„Тој не ги бира средствата со кои ќе ја уништи Ната. Планира да каже дека таа е немарна и лоша мајка. Се обидува да докаже дека таа како јавна личност нема време да му се посветува на бебето, а тоа не е точно. Наташа пее само за викенди, а преку недела цел ден е бебето, вели изворот за Информер.
| | веќе видена | слични
2 копии

Споругот на Наташа Беквалац, Лука Лазукиќ, има пеколен план да ѝ возврати на пејачката која пред еден месец го пријави оти брутално ја претепал. Како што пишуваат медиумите, тој планира во судска постапка да ја прогласи за луда, како и да ги убеди сите дека всушност таа него го нападнала. Исто така, Лука сака и да докаже дека Наташа не е способна да се грижи за себе, ниту за бебето, дека е наклонета кон самоповредување и кон хистерични напад. Како еден од адутите, според пишувањето во медиумите, тој планира да го искористи и тоа што пред неколку години таа посетувала психијатар. – Тој не ги бира средствата со кои ќе ја уништи Ната. Планира да каже дека таа е немарна и лоша мајка. Се обидува да докаже дека таа како јавна личност нема време да му се посветува на бебето, а тоа не е точно. Наташа пее само за викенди, а преку недела цел ден е бебето – изјавил изворот на српски Информер.
| | веќе видена | слични
2 копии

Лука Лазукиќ сака Наташа Беквалац на суд да ја прогласи за луда и да ги убеди сите дека таа него го нападнала. Тој со сите сили се обидува да се испере од приказната дека на 14-ти април ја претепал во нејзиниот стан во Дедиње, па сега сковал план да докаже дека таа е психички нестабилна, и дека сама е виновна што имала гребаници по лицето и модрици по телото. -Лука сака да ја уништи Наташа, па смислил да ја прогласи за луда, како би се испрал себе си и би го земал старателството врз ќерката Катја. Тој знае дека тоа пејачката најмногу би ја заболело, па удира ниско. Разработил цел план, па на суд ќе се брани дека Ната е психички нестабилна и дека таа него го нападнала. Сака да докаже дека таа не е способна да се грижи за себе, а камоли за бебето, дека е склона кон самоповредување и хистерични напади, кои можат врз детето да остават сериозни последици и трауми-вели добро информиран извор. Лазукиќ сака да го искористи тоа што Наташа идела кај психијатар пред неколку години, бидејќи имала потреба да разговара со ...
| | веќе видена | слични

Пред некое време во јавноста одекна како бомба веста дека Наташа Беквалац поднела кривична пријава против својот сопруг Лука Лажукиќ. Инаку, само месец дена пред овој немил настан Беквалц на свет го донесе нивното прво задничко дете, Катја, а оваа семејна драма многу набрзо доби и судски епилог. И двајцата дале изјави во судот и тука застана, барем за јавноста, целата приказна. Но близок член на нив изнесе детали за тоа што и како Лука ќе приложи во суд за да го добие старателството над ќеркичката. „Лука сака да докаже дека Наташа не е во можност да се грижи за себе, а не пак за мало бебе. Лука планира да зборува и за тоа дека Наташа е склона и на самоповредување и има хистерични напади кои можат сериозно да наштетат на детето. Конкретно не знам со кој доказ Лука ќе го добие старателството, но тој тврди дека има алтернатива околу ова“, вели изворот.
| | веќе видена | слични

Сестрата на Лука, сопругот на Наташа Беквалац, кој е под обвинение дека ја претепал туку што породената сопруга, Ана Калиниќ, продолжува со силна поддршка на поп-ѕвездата преку постовите на нејзиниот Фејсбук профил. Таа кометираше дека не може да се изначуди на потегот на својот брат – дека и го одзел автомобилот на Наташа, нарекувајќи го „лажлив, самобендисан смрдливец“… Инаку, во српските медиуми продолжуваат шпекулациите околу овој случај. Овој пат Лука Лазукиќ го обвинуваат дека месец дена по инцидентот не ја побарал ниту својата сопруга, ниту некого од нејзиното семејство за да се распраша за сопствената ќерка…
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавното обвинителство за организиран криминал во куса изјава за „Република“ демантира дека за специјалната јавна обвинителка Катица Јанева е издадена наредба ...
сите 422 | | | веќе видена

Јавната обвинителка вилма русковска во денешното гостување на емисијата „Стадион“, објасни дека сведокот во случајот „Рекет“ не е осомничен за давање поткуп, ...
сите 122 | | | веќе видена

Лидерската средба дефинитивнонема да се одржи. Од Владата објавија дека не се создадени услови за постигнување консензус за организирање на средба. Во ...
сите 97 | | | веќе видена

По запленувањето на еден британски танкер од страна на Иран, Велика Британија побара од своите бродови „одреден период“ да останат „надвор од областа“ на ...
сите 205 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ако ова се докаже во случајот против Лука Лазукиќ, Наташа Беквалац би можела да има проблем

Од:
До кого (е-маил):
Порака: