Луис Саха импресиониран од Флечер

ЛуисСаха јa пoздрaви игрaтa нa нoвиoт фрoнтмeн.Сaхa знae штo e дoбaр напаѓач штом ќе го здогледа, и тој вели дека е инпресиониран од новото засилување на Сандерленд Стивен Флечер.Флечер се приклучи на Сандерленд пред еден месец, и на своето деби за клубот имаше големо влијание. Тој постигна 2 голаво ремито со Свонси од 2-2.Саха гледаше заитересирано од клупатакако Флечер ги постигнува двата гола за Сандерленд, додека не го замени во 67 минута.“Чуствувам почит кон Флечер” рече Саха кој има играше заедно со Руни и Руд Ванво Манчестер Јунајтед.
| | веќе видена | слични

Останато

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 282 | | | веќе видена

Лисиците врзани на рацете од медиумите ги сокри со документи. Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески на судењето за уривањето на „Космос“ со ...
сите 74 | | | веќе видена

Како последица на бегство, на екс-премиерот Никола Груевски ќе му се суди во отсуство за сите предмети покренати од СЈО. Поради пресудата во случајот „Тенк“ во ...
сите 186 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Од иницијативата „Македонија бојкотира“ вечерва се упатија кон домот на поранешната министерка за култура, Елизабета Канчевска Милевска, но полицијата не им ...
сите 75 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски не може да се иззема од политичка одговорност за исчезнувањето на Груевски. Ова е ставот на поранешниот ...
сите 3 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Луис Саха импресиониран од Флечер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: