Гарсија на клупата на Севиља

4 копии

Управата на шпанскиот фудбалски прволигаш Севиља објави дека во наредното првенство тренер на тимот ќе биде Марселињо Гарсија Торал Севиља минатото првенство го заврши на петото место и не го исполни планот за пласман во Лигата на шампионите. За утеха Севиља ќе настапи во Лигата на Европа во која победи во 2006 и во 2007 година. Марсело Гарсија Торал вети дека во шпанската лига Севиља во наредната сезона ќе биде подобро пласирана. Во врска со засилувањата тимот ќе мора да обезбеди нови играчи во одбраната која што минатата година играше променливо, како и двајца напаѓачи на местото на Луис Фабијано кој си замина и за Фредерик Кануте којшто најави можно заминување.
| | веќе видена | слични
3 копии

Според Веб порталот на Гетафе нов тренер на шпанскиот прволигаш е Луис Гарсија. Луис Гарсија (38 г.) по три години на клупата на Леванте тој си замина од клубот, а неговата промоција како прв човек на Гетафе ќе биде во четврток. Според непроверени информации медиумите шпекулираат дека Гарсија потпишал тригодишен договор. Гарсија ќе го замени Мигуел Мичел Гонзалес на клупата на Гетафе кому не му беше обновен договорот.
| | веќе видена | слични

Досегашниот тренер на шпанскиот прволигаш Леванте Луис Гарсија го раскинал договорот со клубот, објавиле од управата на клубот на нивниот веб сајт. Гарсија минатата година го донесе Леванте во Примера, а неодамнешната сезона ја заврши освојувајќи го 14-то место. Причината за раскинувањето на договорот со сегашниот клуб најверојатно е преселбата во Гетафе, кој пред неколку дена го отпушти тренерот Мишел. Локалните медиуми известуваат дека Гарсија се согласи да му плати на Леванте милион евра со цел да добие одврзани раце. Неговата нова работа во Гетафе набрзо треба да биде и официјално потврдена. (Крај)
| | веќе видена | слични

Марселино Гарсија Торал е новиот тренер на Севиља откако потпиша едногодишен договор со шпанскиот клуб. Севиља и официјално потврди дека Марелино Гарсија Торал ќе биде тренерот кој ќе го предводи тимот во идната сезона. Клубот од Андалузија по завршувањето на минатата сезона се раздели со Грегорио Манзано кој не ги исполни очекувањата со пласманот на петата позиција на табелата и непласирањето во Лигата на Шампионите. Гарсија Торал е отпимистички расположен за својот нов ангажман. "Среќен сум што доаѓам во голем клуб за да се борам за лига титули и за Лигата на Шампионите" - изјави Торал за официјалната страна на Севиља. "Среќен сум и горд што сум тука и гледам оптимистички. Нашата цел е да бидеме подобри од минатата сезона и да стигнеме до индивидуални и колективни резултати". "Сакаме да ја направиме Севиља одличен клуб бидејќи има квалитет во овој тим. Сакам Севиља да игра добар фудбал, да постигнува многу голови и да прима малку".
| | веќе видена | слични

Севиља го именуваше Марселињо Гарсија Торал за нов стратег на тимот. По разочарувачкото петто место по крајот на сезоната во Примера клубот од Санчез Писхуан не обезбеди учество во Лигата на шампиони и ќе настапува во Лигата на Европа натпреварување кое го освои во 2007-та. Првата цел на раководството со промената на тренерското столче е обезбедување настап во елитата во Европа за што Гарсија ќе има тешка задача ако се знае дека ќе мора да ја подобри одбраната која минатата сезона играше променливо но и формирање на нов напад по заминувањето на Фабијано.
| | веќе видена | слични

Нов тренер на Севиља е Марселињо Гарсија Торал, објави денеска шпанскиот клуб. Торал потпиша едногодишен договор, со опција соработката да се продолжи на уште две години. Гарсија Торал во досегашната кариера ги предводеше Рекреативо и Сарагоса, а во изминатава сезона му помогна на Сантандер да обезбеди опстанок во Примера. Севиља во изнинатава сезона го заземаа петото место во Примера, што не беше доволно Грегори Манзано да остане тренер на клубот од Андалузија.
| | веќе видена | слични

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 427 | | | веќе видена

Бегството на екс премиерот Никола Груевски ја заостри политичката реторика помеѓу власта и опозицијата. СДСМ прстот го впери кон лидерот на ВМРО-ДПМНЕ. Според ...
сите 363 | | | веќе видена

Синоќешниот протест пред Собранието против уставните измени за малку не ескалираше во насилство. Како што се чини ниту самите противници на овие измени, не ...
сите 84 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 232 | | | веќе видена

Министерството за правда забрзано работи на комплетирање на потребната документација за екстрадиција на поранешниот премиер Никола Груевски, но не посочуваат ...
сите 296 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гарсија на клупата на Севиља

Од:
До кого (е-маил):
Порака: