Ахмети го издаде Заев: договор со Грција и законот за двојазичност ќе стапат на сила заедно!?


9 копии

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, открива детали од договореното со Заев. За тиранската телевизија „Ора њус“ Ахмети изјави дека се работи на стратегија чија цел е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Разработуваме стратегија како Законот за јазиците, заедно со Договорот со Грцијада стапат во сила. Тоа треба да биде еден успешен чекор, изјави Ахмети, лидерот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Вратите на ЕУ останувааат отворени за вас. Вие сте оние кои ги имате клучевите во вашите раце. Немојте да дозволите да ја пропуштите оваа историска можност, ...
сите 92 | | | веќе видена

Албански државјанин со лажна италијанска лична карта се обидел да излезе од Македонија. Како што соопшти МВР, вчера во 17:50 часот на граничниот премин „Свети ...
сите 100 | | | веќе видена

Пред странските функционери што доаѓаат во Македонија пред референдумот, ВМРО-ДПМНЕ го кажува својот став, вели потпретседателот на партијата, Александар ...
сите 73 | | | веќе видена

Ако референдумот е успешен и ако мнозинството граѓани се изјаснат „за" дека го поддржуваат сето ова, тогаш ситуацијата е јасна, односно, ако бидат исполнети ...
сите 229 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ахмети го издаде Заев: договор со Грција и законот за двојазичност ќе стапат на сила заедно!?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: