Трилер во српското финале: Партизан со чудесна тројка израмни против Ц. Звезда


Партизан „преживеа“ во вториот натпревар од финалето на српското кошаркарско првенство, откако со 73-73 го победи вечниот ривал Црвена звезда. Херој на ...
| | веќе видена | слични

Извесно е дека Илија Несторовски ќе си замине од редовите на Палермо ова лето и кариерата ќе ја продолжи во друг клуб. Идеално за него е останување во Италија, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Четвртиот меч од финалната серија во кошаркарската Суперлига на Србија меѓу Партизан и Црвена Звезда ја одбележаа поседните моменти од мечот. Кошаркарот на ...
| | веќе видена | слични

Кошаркарската лига на Србија преку својот директор за натпреварување, Леон Делеон, се изјасни после жалбата на Партизан, со која „црно-белите“ бараа ...
| | веќе видена | слични

Црвена Звезда денеска и официјално беше крунисана во старо-нов шампион на Србија, откако беше одбиена жалбата на Партизан, за преигрување на четвтиот натпревар ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Црвена ѕвезда е старо-нов шампион на Србија откако финалната серија против Партизан ја доби со 3-1 по денешната победа од 76-75. Вистинска драма се случуваше ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Судијката Васка Николовска-Масевска денеска воспостави нова пракса и по завршувањето на рочиштето на „Рекет“ имаше средба со новинарите.Новинарите ја ...
сите 210 | | | веќе видена

Владата на Зоран Заев и Оливер Спасовски продолжува да го силува работењето на техничката Влада која има една и единствена намена, спроведување на миниум ...
сите 430 | | | веќе видена

„СДСМ како одговорна и демократска партија преку легитимни законски решенија создаде услови за независно и професионално правосудство.Со Законот за Јавно ...
сите 218 | | | веќе видена

Адвокатот Васил Димишков, брат на судијката Весна Димишкова која како судија на претходна постапка му определи притвор на бизнисменот Орце Камчев во Империја, ...
сите 328 | | | веќе видена

Диего Симеоне нагласи дека никогаш во животот не видел пречек каков што приредија фановите на Атлетико Мадрид пред мечот со Ливерпул во Лигата на шампионите, ...
сите 205 | | | веќе видена

Ракометарите на Вардар в сабота му гостуваат на Порто во претпоследниот дуел од групната фаза во Лигата на шампионите. Тренерот Стевче Алушовски посакува ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трилер во српското финале: Партизан со чудесна тројка израмни против Ц. Звезда

Од:
До кого (е-маил):
Порака: