Лудиот иноватор го претстави својот фрлач на пламен

Дали го паметите лудиот иноватор на најдолгиот скутер на светот? Овој пат Colin Furze е актуелен со својот огнен фрлач за скутери кој може да фрла пламен и до 3.66 метри и притоа да го менува аголот на пламените. Потребни беа три обиди и еден месец работа за фрлачот на пламен да профункционира. Иноваторот за својот пронајдок изјави дека е забавен и дека се чуствува како Џејмс Бонд кога го користи. По реакцијата на многу медуми кои го осудија овој пронајдок, полицијата реагираше и го уапси лудиот иноватор и му забрани да го користи својот изум во јавност. По ослободувањето, Colin Furze изјави: "Ми рекоа дека мојот фрлач на пламен е исто што и користењето на огнено оружје и дека можам сериозно да заглавам доколку го користам". Видео:
| | веќе видена | слични

Останато

„Во Апелацискиот суд каде што судиите имаат одговорност за тоа во кој правец ќе продолжи да се движи македонското судство: Дали ќе се издигне над состојбите и ...
сите 282 | | | веќе видена

Уште на 2 јули 2017 Специјалното јавно обвинистелство (СЈО) констатирало дека има опасност од бегство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски во ...
сите 404 | | | веќе видена

Азилот што го доби екс премиерот Никола Груевски му дава право слободно да се движи само на унгарска територија, но не и надвор од неа – објаснува за Нова ...
сите 488 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 34 | | | веќе видена

Опозицијата во националниот парламент на Унгарија ја доведе во прашање политиката на азил на власта поради аферата со бегството на поранешниот македонски ...
сите 318 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лудиот иноватор го претстави својот фрлач на пламен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: