Клоп го сака Дибала, доколку Салах замине ова лето


Веста ја пренесе „Диарио гол“, медиум кој не може да се пофали дека е веродостоен извор на информации а често пласира спектакуларни најави за трансфери и ...
| | веќе видена | слични

Копачките на ѕвездата на Ливерпул, Мохамед Салах ќе бидат поставени меѓу најценетите египетски експонати во Британскиот музеј во Лондон во египетската ...
| | веќе видена | слични

Манчестер Сити ги објави добитниците за оваа одлична сезона, а немаше никакви дилеми кога во прашање беше играчот на сезоната. „Граѓаните“ оваа сезона немаа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мохамед Салах и Кевин Де Брујн оваа сезона водеа жестока битка околу тоа кој ќе ја понесе наградата за најдобар играч во Премиер лигата, а сите добро знаеме ...
| | веќе видена | слични

Репрезентативецот на Египет, Мохамед Салах уште долго ќе ја памети својата прва сезона во дресот на Ливерпул каде успеа да собере еден куп индивидуални награди ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Одлуката е сериозна и одговорноста се однесува на иднината на нашата татковина и нанашите граѓани. Да бидеме делод светот, а не сами в осветот. По 27 години, ...
сите 88 | | | веќе видена

Пет лица се повредени од кои едно потешко во сообраќајна несреќа на три возила што денеска околу 12:30 часот се случила на регионалниот пат Желино-Групчин, ...
сите 183 | | | веќе видена

На 30 септември ќе имаме референдум и гласачкo-избирачка битка. Според планот увезен од странство, бој ќе бијат космополитите, кои се веќе дел од ЕУ и од НАТО, ...
сите 69 | | | веќе видена

Лидерот на Движењето Самоопределување (ВВ) Албин Курти вели дека заедно со лидерот на Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК) Иса Мустафа се подготвени да работат ...
сите 179 | | | веќе видена

Познато е колкаво е ривалството помеѓу Интер и Јувентус, а по натпреварот на Интер за викендот Хрватот Марсело Брозовиќ одлучи да испрати провокација до членот ...
сите 149 | | | веќе видена

Калишкиот манастирски комплекс го сочинуваат четири светилишта, две пештерски цркви посветени на Богородица и Атанасиј Велики и уште две цркви едната посветена ...
сите 47 | | | веќе видена

Зоолошка градина Скопје за првпат после 26 години станува дом на слонови. Прва слоница жителка на Скопје Зоо, била слоницата Цица која во Скопје живеела од ...
сите 34 | | | веќе видена

Зоран Велјовиќ, експерт за геометрија, истакнува дека никогаш не присуствал на фудбалски натпревар, но и тој даде свој удел во дебатата дали голот на Боакје е ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Клоп го сака Дибала, доколку Салах замине ова лето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: