Силен град направи сериозни оштетувања на праските и грозјето во Росоманско

Невремето кое синоќа го зафати Росоманско проследено со силен ветар,дожд и град предизвика сериозни оштетувања на земјоделските култури. Најголеми штети ...
| | веќе видена | слични
3 копии
6 копии

Од 20 до 100 процентни се оштетувањата на земјоделските имоти од градот кој падна пред неколку дена во Росоманско. Драганчо Николов, советник во кавадаречката ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Врнежите од град кои паднаа неодамна во Росоманско направија сериозни штети врз насадите со праски и лозја, а оштетувања има и кај градинарските култури. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Останато

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ Благица Ласовска, изрази загриженост за безбедноста на поранешниот собраниски претседател, Трајко Вељаноски, за чиј имунитет се ...
сите 455 | | | веќе видена

Појаснување во однос на гласањето на Комисијата за деловнички и мандатно – имунитетни прашања за Барање за одобрување притвор за пратеникот Трајко Велјановски ...
сите 275 | | | веќе видена

Денеска завршува конкурсот на СДСМ за пријавување на кандидати за претседател на државата, но останува да се види колку тоа ќе има влијание на конечниот избор, ...
сите 222 | | | веќе видена

Претседателот на Венецуела Николас Мадуро порача дека ќе продолжи да ја води земјата и дека тоа е негова обврска, во согласност со Уставот, како и тоа дека е ...
сите 145 | | | веќе видена

Подгответе здрав оброк за целото семејство! 3 главици цвекло 1 компир со средна големина 1 морков 1 праз или кромид малку пилешка супа 1/4 лажичка лук во прав ...
сите 110 | | | веќе видена

Ако Алијанса за Албанците и Беса ја oдбијат понудата на премиерот и претседател на СДСМ за консензуален кандидат за шеф ќе одат со академик Изет Зеќири како ...
сите 148 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Силен град направи сериозни оштетувања на праските и грозјето во Росоманско

Од:
До кого (е-маил):
Порака: