Lotus станува практичен и секојдневен

Актуелно Иако насловот за многумина звучи позитивно, вистинските вљубеници во автомобилите го толкуваат на сосема различен начин. Оние кои го познаваат брендот и кои го помнат од минатото дури и како автомобил со кој агентот 007 вози под вода, не може да ги поврзат зборовите практичен и секојдневен до името Lotus. Но, како што знаеме веќе Lotus е бренд во индиска сопственост и со самото тоа е бренд кој треба да се приспособи кон потребите на пазарот за да опстане, па затоа судбината му налага да стане практичен секојдневен па дури и СУВ за да најде доволно купувачи. Како дел од најавените промени основно ќе бидат елементи врзани со олеснување на секојдневното управување, како што е намалување на широчината на праговите и промена на конструкцијата на истите за полесно влегување и излегување од автомобилот. Моделот Elise добива алуминиумски наместо фиберглас прагови кои ќе ја намалат тежината за околу 70 кг, додека за 2016-та година е најавен новиот модел на Evora 400 кој ќе добие подвижен карбон фибер покрив, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 192 | | | веќе видена

 Но, велат колку професорката од Правниот факултет ќе успее да привлече непартиски гласови на контото на ВМРО ДПМНЕ ќе зависи и од кандидатот што ќе го ...
сите 162 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 256 | | | веќе видена

Во Градската општа болница „8 Септември“ хоспитализирани се 18 пациенти, а тројца од нив се во критична состојба. Останатите 15 пациенти се во стабилна ...
сите 209 | | | веќе видена

Претседателот на македонскиот парламент, Талат Џафери, ќе присуствува на гласањето во Бугарското национално собрание за Протоколот за членство на неговата ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Lotus станува практичен и секојдневен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: