Дива депонија се шири на обиколниот пат околу Кочани

24.04.2018 Наместо оризови ниви и бавчи, голема дива депонија со години постепено се шири од двете страни кај еден од надвозниците на обиколниот пат околу Кочани. Расфрланите отпадоци не само што го загадуваат плодното земјиште, туку се грда слика на магистралниот пат А3 што е сообраќајна врска со соседна Бугарија. Со оглед што камерата најдобро доловува како изгледа околината на коловозот, не треба подетален опис што се може да се најде во отпадот. Најмногу загрижува што освен шутот и градежните отпадоци, овде се исфрлаат делови од расипани апарати за домаќинството, искористени автомобилски гуми, стара покуќнина, облека, а неретко и умрени домашни животни. Така, освен со поглед, големата нехигена може и да се помириса.
| | веќе видена | слични
3 копии

И покрај апелите на надлежните, граѓани на Бар продолжуваат со палење гуми во самиот центар на градот.Оваа не толку добра традиција, се повторува секоја година ...
| | веќе видена | слични

Останато

Памела Андерсон беше гостинка на синоќешната вечера на фудбалскиот клуб Олимпик од Марсеј , каде се собирала помош за сиромашните деца од градот. наеднаш , во ...
сите 225 | | | веќе видена

Дали потпретседателот на СДСМ Мухамед Зекири прави пуч во ИВЗ или во партијата? Во екот на изборната кампања Зекири бара чистка во неговата матична партија, а ...
сите 365 | | | веќе видена

Како исходот од првиот круг на македонските претседателски избори ќе влијае на политичките елити, на вториот круг, и воопшто на политичката ситуација во ...
сите 290 | | | веќе видена

Почна пријавувањето на болните и изнемоштени лица, кои во првиот круг на претседателските избори биле спречени да се пријават во Општинската изборна комисија. ...
сите 229 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дива депонија се шири на обиколниот пат околу Кочани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: