Лорис доби казна од 50.000 фунти и забрана за возење

Судот во Лондон поради возење во алкохолизирана состојба му изрече паричната казна од 50.000 фунти и му ја одзеде возачката дозвола на 20 месеци на голманот и капитен на Тотенхем, Иго Лорис. Toj на 24 август бил запрен при рутинска контрола и не го поминал тестот за алкохол, a потоа бил приведен. Лорис се произнесе за виновен во случајот, а претходно упати јавно извинување до семејството, соиграчите, управата и навивачите на клубот.
| | веќе видена | слични

Легендата на Челзи, Френк Лампард, кој во моментов е тренер на Дерби Каунти, се извлече само со парична казна после црвениот картон против Ротерам. Лампард протестираше против една одлука на судијата, па доби црвен картон. Очекувано по натпреварот тој беше обвинет за непристојно однесување, но ја призна вината и беше казнет само со 2.000 фунти. Вечерва сепак ќе биде на линија за дуелот на Дерби против Блекбурн и ќе може да седи на клупата. „Ова е ново правило од оваа сезона со жолти и црвени картони за тренерите. Се лутам, бидејќи другите тренери редовно ги напуштаат зоните за да се расправаат со судиите, додека мене судијата побрза да ми покаже црвен картон. Тоа навистина е проблем, но можеби не е моја работа да се борам со тоа, туку тоа треба да го направи ФА“, изјави Лампард. Лампард призна дека е виновен и се спаси од казна!
| | веќе видена | слични
6 копии

Голманот и капитен на Тотенхем, Иго Лорис нема да настапи на утрешниот натпревар против Ливерпул и најверојатно ќе започне со тренинзите околу 24 септември. Toj минатиот месец бeше запрен при рутинска полициска контрола и не го поминал тестот за алкохол, a потоа беше приведен. Судот во Лондон во средата поради возење во алкохолизирана состојба му изрече парична казна од 50.000 фунти и му ја одзеде возачката дозвола на 20 месеци. Во меѓувреме, од Тотенхем соопштија дека Лорис се повредил, но дека не станува збор за сериозна повреда и дека тој повторно ќе почне да тренира за десетина дена. Лорис во новата сезона досега пропушти два натпревара.
| | веќе видена | слични

Францускиот голман, Уго Лорис во изминатиов период беше актуелен во англиската јавност поради возењето автомобил во алкохолизирана состојба за кое доби соодветна казна од властите, односно беше олеснет со 50.000 фунти, а воедно нема да може да вози 20 месеци. Токму овој случај го искоментира тренерот Маурисио Покетино кој воедно ја соопшти својата одлука за капитенската лента, односно дали истата ќе му ја одземе на искусниот францускиот голман. -Мислам дека жали за се.Се што се случи вчера не е добро, тој не се чувствува најдобро. Кажа дека е виновен и дека е одговорен. Ама секој може да направи грешка, тој направи и страда. Се казни себеси, ама ние не сме Господ само тој може да суди. Ние сме мажи и жени и можеме да згрешиме. Кажа дека му е жал, тој е маж и прифаќа дека згрешил. Ми кажа „шефе ова е голема лекција за мене, направив грешка и ќе морам да платам, -рече Покетино кој потврди дека Лорис останува капитен.
| | веќе видена | слични

Останато

Во комбинатот ОХИС во Скопје има „хемиска бомба“ од околу осум тони жива, која десетина години е оставена да тече по погонот за електролиза, да испарува во ...
сите 269 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски, денеска оствари средба со Aмбасадорката на ...
сите 112 | | | веќе видена

Пратеникот на американскиот претседател Доналд Трамп, за разговорите меѓу Белград и Приштина, Ричард Гренел, вели дека само со присуство на сите регионални ...
сите 424 | | | веќе видена

Денеска во Охрид Меѓувладината комисија за трговско-економска и научно-техничка соработка помеѓу Република Северна Македонија и Руската Федерација одржа ...
сите 84 | | | веќе видена

Оние кои размислуваа/т во Македонија да озаконат диктатура и да ги погазат Уставните права на граѓаните, за разлика од законот - не се повлечени. Но, ќе се ...
сите 18 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски до толку не можат да се помират со растот на платите па почнаа да измислуваат лажни формули околу растат на платите во ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лорис доби казна од 50.000 фунти и забрана за возење

Од:
До кого (е-маил):
Порака: