Македонија со демократија на ниво на Украина, полоша од Албанија


18 копии

Со тоа земјава ,,си обезбедила“ позиција  во категоризацијата,, хибридни режими“ во кој влегуваат земјите оценети со поени од 4-6 и кој е ранг веднаш зад ...
| | веќе видена | слични

Македонија изминатава година напредна 10 места според Индексот на демократија на британскиот „Економист“. Земјава се наоѓа на 78 место од вкупно 167 држави од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Потребна е дискусија за повторно отворање на предлог договорот за Брегзит, но тоа ќе биде можно единствено ако нови преговори поддржат сите земји членки на ЕУ, ...
сите 397 | | | веќе видена

Со своја рака го потпиша законот на употреба на албанскиот јазик, но денешната седница ја водеше на македонски. И од СДСМ велат дека Законот за употреба на ...
сите 297 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија со демократија на ниво на Украина, полоша од Албанија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: