Љубовницата на најбогатиот човек на светот на шипка (ВИДЕО)


Жената поради која Џеф Безос по 25 години  брак ја остава сопругата Мекензи , навистина изгледа привлечно.  Иако има 49 години и три деца , Лорен навистина знае да ужива во животот. Една од снимките , кои се појавија на Јутјуб ја прикажува Лорен како танцува  на шипка , па од таму е јасно зошто Безос се вљубил во неа.
| | веќе видена | слични

Светската јавност била изненадена од веста дека основачот на "Амазон", милијардерот Џеф Безос, се разведува од својата сопруга Мекензи. Бракот траел 25 години, а наводно до разводот дошло поради аферата на Безос со поранешната водителка Лорен Санчез. Откако деталите од нивната афера дошле до јавноста, новопечениот пар не се огласувал, а Лорен во понеделникот била фотографирана како излегува од хеликоптер во Санта Моника. Тоа е нејзино прво појавување откако скандалот го обиколил светот, а по опуштеното однесување и широката насмевка може да се заклучи дека не е потресена поради сето тоа што се зборува за неа. Времето било многу облачно и дождливо, но таа не обраќала многу внимание на тоа, а медиумите пренесуваат дека била прикладно облечена да го мине денот летајќи со хеликоптер. Нејзин долгогодишен пријател за медиумите изјавил дека Лорен му фрлила око на Џеф Безос откако таа и нејзиниот сопруг станале пријатели со него и Мекензи. По запознавањето пред неколку години, таа на своја добра пријателка и кажала: ...
| | веќе видена | слични

Светските медиуми не престануват да пишуваат за разводот на американскиот милијардер Џеф Безос, основачот на компанијата „Амазон“ и прв на листата на најбогати луѓе на светот според магазинот Форбс. Неговата сопруга Мекензи со која има четири деца наскоро би требало да стане најбогатата жена на светот, ако ѝ припадне половина од богатството на Безос кое се проценува на 137 милијарди долари. За финансиските договори на двојката малку се знае, а се претпоставува дека правната битка ќе се одвива во Вашингтон каде тие живеат и каде што го стекнаа своето богатство. Многу адвокати сметаат дека Џеф нема да се согласи на еднаква поделба на имотот со која би можел да остане без 16,1 отсто од акциите кои ги поседува. Целиот текст читајте го на Женски магазин, тука.
| | веќе видена | слични
2 копии

Инофрмациите поврзани со моментално најактуелната и најскапа љубовна афера која го тресе западниот и светски шоубизнис свет не престануваат да излегуваат на површина. Се откриваат сè повеќе информации за тоа дека водителката Лорен Санчез била прекален „ловец на милијардери“ и како успеала да го „улови“ сопственикот на гигантот „Amazon“, Џеф Безос, најбогатиот човек на светот. Таа е снимена како со хеликоптер слетува на аеродром во Калифорнија. Очигледно, 49-годишната Лорен не е загрижена за информациите дека неколку години го ловела Безос и неговото богатство проценето на 140 милијарди долари, и тоа додека била мажена за холивудскиот магнат Патрик Вајтсел. „Тоа е маж што ми треба” , изјавила Лорен откако пред неколку години заедно со сопругот го запознала Безос во Сиетл. Таа од секогаш сакала богати мажи, зашто многу трошела, тврдат нејзините поранешни пријателки. Знаела да потроши и 12 000 долари во еден ден и тоа само на чевли. И рекла на пријателката дека мажот и го има смотано околу малиот прст и дека ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Основачот на „Амазон“, Џеф Безос (54), чие богатство е проценето на 140 милијарди долари, ќе мора половина од сето тоа да ѝ препушти на својата сопруга Мекензи, бидејќи немале предбрачен договор, а сега се разведуваат поради негово неверство. Имено, пред извесно време е откриено дека Безос се допишувал со водителката Лорен Санчез, ѝ изразувал љубов, ѝ праќал свои голи фотографии и ѝ ветувал дека „нема да биде нежен”. Тој меѓу другото и патувал со љубовницата, а гласините говорат дека Мекензи го насетила тоа кога го видела нејзиното име на негов патнички документ. Некои пораки пак, како и фотографиите биле толку „сочни“, што и некои таблоиди сѐ уште не сакаат да ги објават. Водителката наводно, ги проследувала пораките до пријателки, па така тие ѝ станале достапни на целата јавност. Мекензи и Џеф беа во брак 25 години и имаат четири деца – три сина и посвоена ќерка од Кина.
| | веќе видена | слични

Излегуваат на површина се повеќе информации како ТВ водителката Лорен Санчез успеала да го улови најбогатиот маж на светот , сопственикот на Амзан , Џеф Безос . Таа е снимена како со хеликоптер слетува на аеродромот во Калифорнија. Очигледно , 49 годишната Лорен не е загрижена за информациите дека неколку години го ловела Безос и неговото богатство проценето на 140 милијарди долари , и тоа додека била мажена за холивудскиот магнат Патрик Вајтсел. ,,Тоа е маж што ми треба” , изјавила Лорен откако пред неколку години заедно со сопругот го запознала Безос во Сиетл. Таа од секогаш сакала богати мажи , зашто многу трошела , тврдат нејзините поранешни пријателки . Знаела да потроши и 12 000 долари во еден ден и тоа само на чевли. И рекла на пријателката дека мажот и го има смотано околу малиот прст и дека ништо не и забранува. Очигледно , тоа било малку зашто минатата недела Безос објави дека се разведува со сопругата по 25 години брак . Причина за разводот е токму Лорен , со која веќе извесно време биле во ...
| | веќе видена | слични

Лорен Санчез преку ноќ стана едно од најпознатите лица во светските таблоиди. Фаталната црнка, за која Џеф Безос, најбогат човек во светот, ја напушта својата сопруга и изгуби речиси 140 милиони долари, отсекогаш го привлекувала вниманието на мажите. Таа 14 години беше во брак со Патрик Вајтсел , а пред него беше во врска со поранешниот американски фудбалер Ентони Милер, кој одлучи да проговори за нивната врска. Се забавувале четири години, а Милер одлучил да и купи свадбен прстено. Тие се запознале во 1996 година и Милер се вљубил. Тој вели дека Лорен била дива и постојано му правела проблеми. „Таа беше многу штедлива, всушност шкрта, не сакаше да ги троши своите пари и постојано бараше од мене“, вели Милер и додаде дека ја оставил, бидејќи го изневерила неколку пати. „Лорен ме изневери со неколку мажи и нашата врска заврши. Не ми го ни врати вереничкиот прстен", се пожали поранешниот спортист. Изворите блиски до секси водителката велат дека наводите на Милер се неточни. Лорен се уште не зборува во ...
| | веќе видена | слични

Џеф Безос и неговата сопруга Мекензи решија да стават крај на нивниот 25-годишен брак. Богатството на основачот на Amazon се проценува на околу 137 милијарди долари, најголемиот дел од нив во акции од неговата компанија. Како што стојат работите, ова веројатно ќе биде најскапиот развод во историјата. Според законот во Вашингтон, Мекензи Безос би требало да наследи 50% од богатството на Џеф, но тоа не е единствениот потенцијален исход од разводот. Според аналитичарите на телевизија NBC, големи се шансите дека разводот на Безос нема да влијае на вредноста на акциите на Amazon, но онаа мала шанса е тоа што го загрижува најбогатиот човек во светот. Законот вели дека Мекензи Безос треба да добие околу 68 милијарди долари, но ова не е вообичаен случај. Најпрво, најголемиот дел од богатството на Џеф Безос воопшто не е претворено во пари или имот, туку во акции, компании и потенцијални идни добивки, така што е многу тешко да се одреди колкав и каков треба да биде делот на Мекензи Безос. Конкретно во случајот со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Основачот на компанијата Амазон и најбогат човек на листата на Форбс листата се разведува од сопругата после 25 години брак, а ќе мора да и исплати околу 70 милијарди долари, што е половина од неговото богатство. Џеф Безос (54) чие богатство се проценува на 140 милијарди долари, ќе мора на половина да го подели својот имот со сопругата Мекензи бидејќи немале предбрачен договор, а се појавија информации дека ја изневерувал. Според пишувањето на странските медиуми, Безос бил фатен во неверство со водителката Лорен Санчез, а деталите за овој случај ги полнат таблоидите ширум светот. Како што пренесува „Сан“ Безос на својата љубовница и испраќал експлицитни фотографии и пораки толку “сочни“ што американските таблоиди не сакале да ги објават. Таа тие пораки наводно и ги проследила на пријателките, а тие на крајот завршиле во јавноста, а тоа создало проблеми во врската на најбогатиот човек на светот и водителката. Како што пишуваат странските таблоиди, Безос и испраќал и романтични пораки како: Полн сум со љубов ...
| | веќе видена | слични

Откако ќе се заврши бракоразводната парница и ќе се расчистат финансиските есапи меѓу Џеф Безос и неговата (наскоро бивша) сопруга Мекензи Безос, основачот на гигантот „Amazon“ нема веќе да биде најбогатиот човек на светот бидејќи ќе треба да Мекензи ќе го „олесни“ за 70 милијарди долари. 54-годишниот Џеф Безос, кој се проценува дека финансиски „тежи“ 140 милијарди долари, ќе мора на половина да го подели својот имот со сопругата Мекензи бидејќи немале предбрачен договор, а се појавија информации дека ја изневерувал. Како што пренесува „Сан“ Безос на својата љубовница Лорен Санчез ѝ испраќал експлицитни фотографии и пораки толку “сочни“ што американските таблоиди не сакале да ги објават. Таа тие пораки наводно и ги проследила на пријателките, а тие на крајот завршиле во јавноста, а тоа создало проблеми во врската на најбогатиот човек на светот и водителката. Невеството, наводно, било откриено кога неговата сопруга видела име на непозната жена на списокот на патници на приватниот авион. Мекензи и Џеф се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонија не успеа да ги оправда очекувањата, не успеа на ова ЕП 2020 да се пласира во втората фаза. Зошто? Кои беа причините? Еве сега кога минаа три дена од ...
сите 419 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, преку ФБ одговори на нападите од дополнителната заменичка министерка Петровска.- Во однос на денешното интервју за ...
сите 207 | | | веќе видена

Податоците за здравствената состојба на пациентите никако не смеаат да се коментираат јавно, а тоа ќе се случи во судницата, откако беше побарано на рочиштето ...
сите 255 | | | веќе видена

Ако новата методологија се усвои набрзо – март е отворен прозорец за добивање датум вели Себастијан Малијар од Јacque Delores институтот во париз за тв 24. ...
сите 294 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 88 | | | веќе видена

Реал Мадрид успеа да ја добие пресметката со Севилја со 2-1, но дуелот на „Сантијаго Бернабеу“ го одбележаа спорни моменти од кои најмногу внимание доби ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Љубовницата на најбогатиот човек на светот на шипка (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: