Словенија и Хрватска пред судот во Стразбур поради банкарски долгови

4 копии

Големиот совет на Европскиот суд за човекови права ја разгледа денеска тужбата на Словенија против Хрватска во врска со споровите пред хрватските судови кои ги ...
| | веќе видена | слични

Врховниот суд ѝ ја уважи жалбата на врховната судијка Емилија Илиевска, сестра на сопругата на Сашо Мијалков, ексдиректорот на тајната полиција и го укина ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Претседателот на Судскиот совет Киро Здравев одговарајќи на новинарско прашање во врска со постапките за тројцата врховни судии, кои заедно надгласаа двајца ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Судскиот совет на Република Северна Македонија денеска ќе одржи седница, на чиј дневен ред се одлуките за продолжување на мандатот на судиите кои поднеле ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Судскиот совет донесе одлука, управниот судија Мустафа Шахини, кој е осомничен во предмет за денационализацијавремено да не ја извршува судиската ...
| | веќе видена | слични

Ни новиот претседател на Судскиот совет Киро Здравев, колега на претседателот на Врховниот суд Јово Вангеловски, нема намера брзо да ги стави на дневен ред ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Врховниот суд Јово Вангеловски по повеќе од една година избегнување, на денешната седница на Судскиот совет ќе биде ставен на дневен ред за ...
| | веќе видена | слични

Одлуката за формирање на Комисија за изработка на Деловник за работа на Судскиот совет, Извештајот на Комисијата за проверка на знаењето на практичната работа ...
| | веќе видена | слични

Судскиот совет на денешната седница треба да расправа за продолжување на мандатот на судиите кои поднеле изјави за продолжување на мандатот согласно Законот за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Недела. Некаде околу пладне. Штипското село Чардаклија пусто. Вооружени со лаптоп низ него може да се сретнат само луѓето од Државниот завод за статистика ...
сите 179 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 159 | | | веќе видена

Град имаше во светиниколското, кратковското, скопското, валандовското, велешкото и кавадаречкото подрачје. Управата за хидрометеоролошки работи најавува и во ...
сите 167 | | | веќе видена

По топлотниот бран изминатите денови, новата работна недела во гостиварскиот регион носи дестабилизација на времето, пад на дневната температурата и врнежи. ...
сите 182 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 80 | | | веќе видена

Иранската атомска агенција денеска потврди дека земјата набргу ќе го надмине лимитот за своите резерви од ураниум утврден во неуспешниот нуклеарен договор ...
сите 153 | | | веќе видена

Довербата во процесот за проширување на ЕУ ќе претрпи голема штета ако веднаш не почнат преговорите за пристапување на Северна Македонија и Албанија, изјави на ...
сите 142 | | | веќе видена

Годинава фестивалот, кој се одржуваше под мотото „Ова е наше време, време за театар“, понуди и придружна програма, како и промоции на театарска и театролошка ...
сите 53 | | | веќе видена

Успехот на најновата серија HBO, “Чернобил”, резултираше со зголемен број на туристи.Уништениот и напуштен град е се повеќе привлечен за туристите, но сега ...
сите 59 | | | веќе видена

Близок соработник на бугарскиот вицепремиер Красимир Каракачанов вели дека сите луѓе што живеат на потегот од Охридското езеро до Несебар и Варна се ништо ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Словенија и Хрватска пред судот во Стразбур поради банкарски долгови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: