Стaриџ пак се повреди

Напаѓачот на Ливерпул, Даниел Стaриџ, нема многу среќа со повредите. Стaриџ пред два месеци се врати на фудбалските терени и успеа да постигне неколку голови иако има скромна минутажа во Ливерпул. Но, повторно се повреди и сега го чека нова пауза иако од почетокот на декември нема одиграно ниедна минута. Тој прво пропушти неколку натпревари поради болест, а откако оздраве следуваше нов малер, се повреди на еден од тренинзите и се уште е неизвесно кога ќе се врати повторно на терен. Многу е веројатно дека Стариџ во текот на јануарскиот преоден рок ќе си замине од „Енфилд“, во клуб каде би добивал поголема минутажа и би имал шанса да се бори за место во англиската репрезентација за претстојниот мундијал.
| | веќе видена | слични
3 копии

Англискиот премиерлигаш Ливерпул најверојатно до крајот на јануари нема да може да смета на капитенот Џордан Хендерсон.Хендерсон, кој заработи повреда во дерби натпреварот против Арсенал (3-3) пред шест дена, го пропушти дуелот против Свонси одигран завчера, кој „црвените“ го добија со убедливи 5-0.Иако на почетокот се претпоставуваше дека не станува збор за посериозна повреда, сепак извештајoт вели дека Хендерсон најверојатно ќе мора да паузира до крајот на јануари.Според ова, Јирген Клоп не ќе може да смета на Хендерсон во наредните шест меча, меѓу кои и дербито против Манчестер Сити закажано за 14 јануари, а неговото враќање се очекува за важниот дуел против Тотенхем, кој ќе се игра на 4 февруари 2018 година.Покрај Хендерсон, на листата на повредени се и Шпанецот Алберто Морено и Даниел Стариџ, кои сигурно нема да играат во дуелот против Лестер закажан за 30 декември на „Енфилд“.
| | веќе видена | слични

Капитенот на Ливерпул, Џордан Хендерсон, сепак, ќе мора на подолга пауза отколку што беа првите претпоставки. На дуелот со Арсенал, Хендерсон се здоби со повреда на задната ложа, а денеска од клубот потврдија дека капитенот ќе ги пропушти сите натпревари во јануари. Ливерпул не ќе може да смета на помошта од капитенот на дуелите со Лестер, Барнли, Манчестер сити, Свонси и со Хедерсфилд. Враќањето наХендерсон се очекува на дербито со Тотенхем на 4 февруари. Покрај капитенот, вон строј е и Морено кој ќе пропушти најмалку уште три натпревари.
| | веќе видена | слични

Екипата од Енфилд, речиси сигурно останува без капитенот Хендерсон и тоа до крајот на Јануари. Хендерсон кој заработи повреда во дерби натпреварот против Арсенал (3-3) пред шест дена, го пропушти дуелот Свонси одигран завчера кој „црвените“ го добија со убедливи 5-0. Иако на почетокот се претпоставуваше дека не станува збор за посериозна повреда, сепак денешните извештај велат дека Хендерсон најверојатно ќе мора да паузира до крајот на јануари. Според ова, Јирген Клоп не ќе може да смета на Хендерсон во наредните шест меча, меѓу кои и дербито против Манчестер Сити закажано за 14 јануари, а неговото враќање се очекува за важниот дуел против Тотенхем кој ќе се игра на 4 февруари 2018 година. Покрај Хендерсон, на листата на повредени се и Шпанецот Алберто Морено и Даниел Стариџ, кои сигурно нема да играат во дуелот против Лестер закажан за 30 декември на „Енфилд“.
| | веќе видена | слични

Останато

Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска и заменик министерот за култура Владимир Лазовски, беа претставници на Владата на Република Северна ...
сите 259 | | | веќе видена

Отидовме, видовме, победивме. Ова е резултат на тимска работа, многу љубов и посветеност, рече Тамара Тодевска пред нејзините фанови кои дојдоа да ја пречекаат ...
сите 277 | | | веќе видена

Членките на Советот за соработка во Персискиот Залив (ГЦЦ), што го сочинуваат арапските монархии од регионот, започнаа со зајакнати безбедносни патроли во ...
сите 48 | | | веќе видена

Слушајќи го претседателот на САД, Доналд Трамп, тој практично звучи како отпадник во сопствената администрација: осамен службеник подготвен да прифати дека ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стaриџ пак се повреди

Од:
До кого (е-маил):
Порака: