Ливерпул испратил понуда за Жервињо

Раководството на англискиот гигант Ливерпул излегло со официјална понуда за купување на напаѓачот на францускиот Лил. Жервињо. Според електронското издание „ТутоМеркато", „црвените" понудиле 12,5 милиони евра на раководството на Лил за репрезентативецот на Брегот на Слоновата Коска. Од Лил сакаат да земат барем 15 милиони евра за својата ѕвезда, но добрите односи меѓу двата клуба можат да помогнат да биде постигнат компромис во врска со цената. Африканецот се претставува доста стабилно оваа сезона и има 7 гола и 4 асистенции од почетокот на сезоната во Лига 1. Менаџерот на Ливерпул, Рој Хоџсон пак напорно бара нови засилувања во офанзивен план и дефинитивно Жервиньо добро ќе му дојде.
| | веќе видена | слични

Останато

Како што веќе најавивме, од утре па во текот на следниот период територијата на нашата држава ќе биде пов влијание на возок воздушен притисок (антициклон) кој ...
сите 202 | | | веќе видена

Владата на Црна Гора го утврди предлог-законот за ратификација на Протоколот за пристап на Република Северна Македонија во НАТО и го достави до Парламентот за ...
сите 152 | | | веќе видена

Сите министерства и државни институции на своите веб-страници го сменија името на државата во Република Северна Македонија, освен претседателот Ѓорге Иванов, ...
сите 262 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 239 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) ќе донираат средства во висина од 1.200.000 денари како помош за семејствата на настраданите во ...
сите 251 | | | веќе видена

СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори заедно со претседателските со што е одбиено барањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Според партискиот ...
сите 122 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп вечерва прогласи вонредна состојба за да добие пристап до милијарди долари за изградба на ѕид долж границата меѓу САД и ...
сите 90 | | | веќе видена

Десерт кој ќе го обожавате! 2 јајца 1 чаша шеќер 1 чаша млеко 1 чаша мелени бисквити 50 гр чоколадо 60 гр путер 1 кесичка прашок за печиво 1 чаша брашно 1 чаша ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ливерпул испратил понуда за Жервињо

Од:
До кого (е-маил):
Порака: