Литванската амбасадорка Каириене со поддршка за датум за преговори со ЕУ во октомври

Премиерот Зоран Заев се сретна со Раса Каириене, амбасадорката на Република Литванија во нашата земја, која го завршува мандатот. Како што информираат од ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Со потпишувањето и имплементацијата на Преспанскиот договор отворена е нова перспектива во односите меѓу Северна Македонија и Грција во сите сфери од заеднички ...
| | веќе видена | слични
3 копии
8 копии

Со показна вежба на 120 питомци и студенти од нашата држава и 11 партнерски земји, денеска на полигонот „Криволак“ и официјално заврши 10. јубилеен, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Претседателот на Владата, Зоран Заев, се сретна со градоначалникот на Солун, Јанис Бутарис, кој на крајот на летото го завршува својот градоначалнички мандат. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Македонија и Израел во континуитет негуваат блиски пријателски односи, засновани на меѓусебна доверба и почит, констатирале на денешната средба претседателот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Стево Пендаровски, денеска го прими градоначалникот на Солун, Јанис Бутарис. На средбата беа разменети мислења и информации за актуелните состојби во Република ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев, придружуван од Бујар Османи, заменик на претседателот на Владата задолжен за европски прашања и Елвин Хасан, министер без ресор задолжен ...
| | веќе видена | слични

Двајцата соговорници, како што соопшти кабинетот на Пендаровски, се согласиле дека Македонија и Израел градат плодни економски релации, притоа изразувајќи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Kои заклучоци може да се извлечат од вчерашната конститутивна седница на Собранието на Македонија? Прво, истата се уште не е завршена, туку е прекината после ...
сите 255 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 243 | | | веќе видена

Претседателот не чувствува потреба да им се извинува на поранешните вработени во СЈО, затоа што неговата оценка за поранешното специјално обвинителство од ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Литванската амбасадорка Каириене со поддршка за датум за преговори со ЕУ во октомври

Од:
До кого (е-маил):
Порака: