НА ЛИСТАТА Е МАКЕДОНИЈА: Ова се земјите кaде немаат ресторани на Мекдоналдс

Во светот постојат повеќе земји каде нема ниту еден ресторан на Мекдоналдс. Меѓу нив е и нашата земја. На оваа листа се најдоа Северна Кореја, Исланд, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Една голема опозициска партија не ја пропушта можноста да изврши јавен притисок врз премиерот да се согласи на предвремени парламентарни избори. Тоа подразбира ...
| | веќе видена | слични

Останато

Невозможно е да се води конструктивна дебата со човек што не ја зборува вистината – напиша на Фејсбук лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по вчерашниот ...
сите 368 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 259 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, попладнево во Струга оствари средба со докторите и медицинските сестри од Општата болница, Заводот за нефрологија, ...
сите 191 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, одржа средба со новата вонредна и ополномоштена амбасадорка на Германија, Анке Гизеле Холштајн, која во оваа ...
сите 228 | | | веќе видена

Расте бројот заразени од Ковид – 19 во Дебар, состојба која општинскиот Оперативен штаб ја оценува како загрижувачка. Во изминатото деноноќие регистрирани се ...
сите 129 | | | веќе видена

Доколку граѓаните гласаат за СДСМ ќе гласаат за криминал, рекет и сиромаштија, изјави вечерва од св, николе лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Три и ...
сите 411 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НА ЛИСТАТА Е МАКЕДОНИЈА: Ова се земјите кaде немаат ресторани на Мекдоналдс

Од:
До кого (е-маил):
Порака: