Убедлива победа на Орбан – продолжува унгарскиот проект на „нелиберална демократија“


2 копии

На Виктор Орбан му успеа да победи по трет пат, лансирајќи се во олимпот на најдолговечните лидери во ЕУ, веднаш после Ангела Меркел. Орбан и неговата Фидес ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Десетици илјади луѓе демонстрираа во Будимпешта против реизборот на унгарскиот премиер Виктор Орбан. Противниците на Орбан вчера го преплавија главниот град за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фонд за стратешка култура – МоскваАдминистрацијата во Брисел се надеваше дека коалицијата предводена од партијата ФИДЕС-Унгарски граѓански сојуз на премиерот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Повеќе илјади луѓе се собраа во Будимпешта на протести против изборниот систем, кој како што велат, на Виктор Орбан му обезбедил трет премиерски мандат. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кабинетот на претседателот Ѓорге Иванов соопшти дека се злоупотребува Претседателот на Република Македонија и ги негира изнесените наводи во службената белешка ...
сите 315 | | | веќе видена

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 312 | | | веќе видена

Во моментов не постојат официјални информации дали полицијата има сознанија дека Груевски е во земјата, штом потрагата ја започна пред неговиот дом. Единствено ...
сите 217 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска нагласи дека нема никакви разногласија помеѓу вработените во неговата Администрација. – Во Белата куќа работите ...
сите 170 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 238 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 77 | | | веќе видена

Од кабинетот на унгарскиот премиер Виктор Орбан реагираат дека ниту унгарската држава, ниту унгарските власти му помогнале на Никола Груевски. Спротивно на ...
сите 413 | | | веќе видена

Тридневната инертност на институциите беше доволна екс премиерот Никола Груевски да се даде во бегство. Од петокот до понеделникот, судските служби се обидоа ...
сите 466 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Убедлива победа на Орбан – продолжува унгарскиот проект на „нелиберална демократија“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: