Червар: Ја почитувам Македонија, но понеделник е далеку

Хрватска денеска од 18 часот игра против Бахреин во натпревар од 4. коло на ракометното СП 2019. Овој натпревар не е толку важен за избраниците на Лино Червар ...
| | веќе видена | слични

Мирза Џомба во улога на експертски коментатор за „Индекс“ направи анализа за победата која ја остварија „каубоите“ во дуелот со Македонија, триумф кој со доста ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Поранешниот разузнавач Зоран Верушевски, кој денеска како сведок беше повикан за случајот „Таргет-Тврдина“ изјави дека првите информации за прислушуваните ...
сите 332 | | | веќе видена

Најмногу гледачи во првата рунда по групи на ЕП во одбојка имало на натпреварите во Љубљана, во арената „Стожице“, во групата Ц, во која беше и Македонија, ...
сите 316 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) РАБОТА: Можно е да бидете соочени со некои правни проблеми или потешкотии кои ќе ви ја отежнат работата.ЉУБОВ: На љубовното поле ве ...
сите 157 | | | веќе видена

Никакви понови факти не понудија бомбите за случајот за Мартин Нешковски, Смилковското езеро и смртта на Никола Младенов, трите клучни бомби со кои серијата ...
сите 164 | | | веќе видена

Цените на нафтата на светските пазари пораснале минатата недела околу 6 отсто, што е последица на нападите со дронови на најголемото нафтено построение во ...
сите 442 | | | веќе видена

Знаете кога за некои жени ќе кажат дека се фатални. Тие секогаш се самоуверени, немаат табуа, а не се нималку конзервативни. И не е ни малку чудно што речиси ...
сите 18 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Червар: Ја почитувам Македонија, но понеделник е далеку

Од:
До кого (е-маил):
Порака: