Червар: Ја почитувам Македонија, но понеделник е далеку

ЕКИПА во Минхен, Стеван Цаневски Хрватскиот селектор Лино Червар сосема очекувано не можеше да го сокрие задоволството од триумфот против Исланд со кој во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Денеска Минхен и останатите градови домаќини на Светското првенство ќе ги пречекаат земјите учесници. Нашите момци веќе тргнаа кон Германија, се очекува за ...
| | веќе видена | слични

Македонската ракометна експедиција денеска тргна кон Минхен, каде ќе биде дел од Светското првенство. Првиот меч на Македонија е задутре против Јапонија, а ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на грчкиот парламент, Никос Вуцис, соопштил дека пратениците ќе гласаат за ратификување на Преспанскиот договор со Македонија до крајот на ...
сите 604 | | | веќе видена

Во текот на следните неколку денови, поточно некаде до вторник ќе продолжи променливото време со локални послаби врнежи и тоа од дожд на ниските и снег на ...
сите 222 | | | веќе видена

Јелена Карлеуша и Огњен Врањеш имаат експлицитно видео клип кој секој момент може да осамне во јавноста. Пеачката и фудбалерот се снимале за време на се*с во ...
сите 170 | | | веќе видена

Според него, спогодбата прво ќе мине во надлежните собраниски комисии, по што како што изјавил за новинарите, ќе кулминира со дебата на пленарна седница. ...
сите 61 | | | веќе видена

Од прогласувањето на епидемијата, досега, се вакцинирани 2.925 деца. Денеска до 13 часот вакцинирани се 181 дете, соопшти Министерството за здравство. За време ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Червар: Ја почитувам Македонија, но понеделник е далеку

Од:
До кого (е-маил):
Порака: