Каква е процедурата за референдум: Единствено успешно изјаснување беше за незвисноста


Во екот на обидите за премостување на деценискиот јаз меѓу Македонија и Грција, едно од најзначајните прашања кое ја дели јавноста е и потребата за распишување ...
| | веќе видена | слични

Што покажаа координациите на државно-политичките врвови? Во Македонија сите фактори, и опозицијата која доби увид во процесот за решавање на спорот за името на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Познатиот грчки експерт за Балканот, Ставрос Ѕимас, во авторски текст во весникот „Катимерини“ пишува за можноста од домино ефект во регионот доколку не успеат ...
| | веќе видена | слични

Влијателниот грчки весник „Катимерини“ анализира што би можело да се случи ако пропаднат нагло забрзаните преговори со Македонија за решавање на спорот околу ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на грчкиот парламент, Никос Вуцис, соопштил дека пратениците ќе гласаат за ратификување на Преспанскиот договор со Македонија до крајот на ...
сите 541 | | | веќе видена

Залудни се обидите на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ преку неосновани кривични пријави да го блокираат напредокот на државата, се наведува во реакцијата на СДСМ на прес ...
сите 99 | | | веќе видена

Јелена Карлеуша и Огњен Врањеш имаат порно филм кој секој момент може да се појави во јавност. Пејачката и нејзиниот љубовник се снимале за време на секс во ...
сите 170 | | | веќе видена

Според него, спогодбата прво ќе мине во надлежните собраниски комисии, по што како што изјавил за новинарите, ќе кулминира со дебата на пленарна седница. ...
сите 71 | | | веќе видена

Од прогласувањето на епидемијата, досега, се вакцинирани 2.925 деца. Денеска до 13 часот вакцинирани се 181 дете, соопшти Министерството за здравство. За време ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Каква е процедурата за референдум: Единствено успешно изјаснување беше за незвисноста

Од:
До кого (е-маил):
Порака: